Новим генеральним директором НВК "Зоря"-"Машпроект" став Олексій Жуковець

Новим генеральним директором одного з найбільших підприємств Укроборонпрому ДП "НВК Газотурбобудування "Зоря"-"Машпроект" призначено Олексія Жуковця.

Представлення керівника колективу заводу відбулося в понеділок, 19 квітня.

Перед новим очільником одного із провідних підприємств вітчизняного оборонно-промислового комплексу поставлено завдання забезпечити цілковите завантаження потужностей, посилення присутності на світових ринках і пошук нових можливостей для збільшення продажів.

Олексій Жуковець має значний досвід роботи на керівних посадах у сфері машинобудування та налагодження виробництва "з нуля". Зокрема, він створював підприємство на основі виробничого комплексу ЗАТ "Макіївський труболиварний завод", який до цього не функціонував.

Попереднім місцем роботи Олексія Жуковця був Житомирський бронетанковий завод, що також входить до складу ДК "Укроборонпром". Під його керівництвом підприємство успішно виконало державне оборонне замовлення 2020 року, збільшило обсяги виробництва. Також завод розпочав програму імпортозаміщення та значно покращив свій імідж.

"За підсумками минулого року Олексій Петрович став одним з найкращих керівників нашого концерну, – зазначив генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв. – За результатами роботи підприємства в першому кварталі, я прийняв рішення замінити керівника НВК на людину, яка показала дуже високі результати на підприємстві, яке так само мало свого часу багато проблемних питань, а сьогодні стабільно працює і виконує державне оборонне замовлення".

"Вітчизняне машинобудування має величезний людський, науковий і технічний потенціал. Я бачу свою місію в тому, щоб примножити й реалізувати його на користь обороно- та конкурентоздатності України. Переконаний, що мій досвід і бажання розвивати галузь у поєднанні з можливостями "Зорі"-"Машпроекту" дозволять укріпити позиції підприємства на внутрішньому ринку і розширити співпрацю з іноземними замовниками", – прокоментував своє призначення Олексій Жуковець.

Крім того, він наголосив, що особлива увага приділятиметься підвищенню ефективності виробничих процесів, оптимізації циклу виробництва, а також поліпшенню умов праці, залученню як фінансового, так і людського капіталу для розвитку підприємства.

ДП НВКГ "Зоря"-"Машпроект" – один із лідерів світового газотурбобудування. Основний профіль підприємства – проектування, виробництво та ремонт газових турбін для морських кораблів і суден, електроенергетики й газотранспортних магістралей. Продукція ДП НВКГ "Зоря"-"Машпроект" має попит на світових ринках завдяки своїй високій якості та є конкурентоздатною порівняно зі світовими аналогами.

За оцінкою Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР), "Зоря"-"Машпроект" увійшло до трійки підприємств ОПК, які демонструють найбільш динамічний розвиток у 2020–2021 роках.