Оборонна сфера може стати "інкубатором" інноваційних розробок в Україні – Павло Барбул

"Робота по створенню інновацій повинна бути системною в усіх сферах життєдіяльності. Опираючись саме на інновації, Україна має шанс на радикальну трансформацію своєї економіки", – пише у своїй колонці для видання "Новое время" директор ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт" Павло Барбул.

За його словами, найбільш привабливою сферою для розвитку інновацій, з точки зору набутих знань, ресурсів, розуміння ринків і процесів на ньому, є оборонні технології. Ця галузь могла б стати "інкубатором" нових технологічних розробок не тільки для оборонної, а й для суміжних галузей, як це було раніше у всіх розвинених країнах світу.

Директор "Спецтехноекспорту" також зазначає, що створення інновацій – це тривалий процес з багатьма наслідками та ризиками. Наявності лише ідеї або фінансів недостатньо для втілення проектів у життя. Необхідна повноцінна інноваційна інфраструктура – система комунікацій і координації, конкуренції і співпраці, учасники якої взаємопов’язані і разом працюють над створенням інновації. У такій системі одні гравці продукують ідеї і реалізують дослідницьку і конструкторську частину роботи, інші аналізують ці ідеї з точки зору маркетингу, ризиків, вибудовують бізнес модель, здійснюють управління проектами, треті – забезпечують інвестиційний ресурс.

З повним текстом колонки можна ознайомитися за посиланням http://m.nv.ua/opinion/barbul/ukrainskaja-ekonomika-nuzhdaetsja-v-innovatsijah-227392.html?utm_source=Viber&utm_medium=Chat&utm_campaign=Private

Нагадаємо, що ДП "СпецТехноЕкспорт" активно реалізує проекти зі створення та удосконалення українських безпілотних авіаційних систем, серед яких вже вироблені системи "Observer-S", "Phase One X24", "Anser", "Sparrow", "Furia".  Також підприємство ініціювало розробку та інвестувало у виробництво безпілотного тактичного багатоцільового транспортного засобу "Фантом", що нещодавно був представлений ДК "Укроборонпром".