Одеському авіаційному – 110 років

27 квітня ДП "Одеський авіаційний завод", що входить до складу Укроборонпрому, святкує 110 річницю від дня заснування. Підприємство було першим на теренах України, що розпочало серійне виробництво літаків. Наразі завод успішно виконує ремонт і модернізацію реактивних повітряних суден, авіадвигунів і випускає низку комплектуючих.

Один з ключових напрямків роботи підприємства – відновлення навчально-бойових літаків типу Л-39, на яких здійснюють підготовку та розвивають навички льотчиків багатьох країн.

Прикладом успішної роботи заводу є модернізація машини Л-39М, здійснена в тісній кооперації з підприємствами-партнерами. Літак отримав оновлений двигун, бортовий універсальний реєстратор БУР-4-1-07, а також сучасний тренажерний комплекс, розроблений КП СПБ "АРСЕНАЛ" та призначений для навчання пілотів літаків-винищувачів і штурмовиків.

У поточному році для потреб Повітряних сил Збройних сил України на заводі запланували провести капітальний ремонт літака Л-39М, авіадвигунів АИ-25ТЛ і Р-95Ш, а також коробок літакових агрегатів КСА-3.

Крім цього, триває фінальний етап державних випробувань мобільної лабораторії технічного діагностування авіаційної техніки. Завдяки посиленому шасі вона здатна пересуватися в умовах бездоріжжя, оснащена сучасними приладами та програмним забезпеченням, що значно підвищує якість діагностування.

Варто додати, що у рамках заходів з імпортозаміщення на підприємстві опанували виготовлення низки компонентів авіаційної техніки, гумотехнічних виробів та елементів скління практично усіх типів бойових літаків, які перебувають на озброєнні ЗСУ.

Також на базі власного конструкторського бюро одесити здійснюють дослідно-конструкторські роботи зі створення дослідних зразків авіаційної техніки.