Офіційна позиція Укроборонпрому щодо процедури реєстрації майна Концерну

Задля припинення дискусій, що з’явилися останнім часом в інформаційному просторі стосовно начебто "таємного відбирання" Концерном нерухомості у підприємств ОПК, Укроборонпром вважає за необхідне наголосити на наступному.

Державна реєстрація майна, що входить до сфери управління Концерну, здійснювалась та здійснюється й надалі виключно у відповідності до вимог чинного законодавства.

З метою запобігання рейдерським атакам та незаконному відчуженню державного майна, яке не зареєстровано, Концерн як визначений державою орган управління в ОПК, зобов’язаний забезпечити реєстрацію держмайна, що є об’єктами управління Концерну. У зв’язку з чим, процес реєстрації майна підприємств ОПК, що розпочався ще з дня передачі їх до управління Концерну, продовжується по цей час і буде продовжуватися надалі до повної державної реєстрації всього майна.

Це відбувається у повній відповідності до законодавства. Зокрема, реєстрація майна здійснюється у відповідності до листа-роз’яснення Міністерства юстиції України від 11.01.2007 № 19-32/2 "Роз’яснення Порядку реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна залежно від форм власності" з урахуванням вимог Господарського кодексу (ст.22, 73-77, 136, 137), Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", Закону України "Про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі" (ст.2), рішення колегії Державної реєстраційної служби України від 11.12.12 та ін.

Процес реєстрації має наступні етапи.

Спочатку здійснюється реєстрація права власності на майно – зазначається власник "держава Україна в особі ДК "Укроборонпром" і тільки після цього суб’єкт іншого речового права – державне/казенне підприємство, що входить до сфери управління Концерну. Оскільки, відповідно до законодавства, право господарського відання та право оперативного управління є похідними правами і реєструються як такі тільки після проведення державної реєстрації права власності на відповідний об’єкт нерухомого майна.

Саме тому, у всіх витягах права власності на майно Підприємств Концерну зазначено як власник – держава Україна в особі ДК "Укроборонпром", а суб’єкт іншого речового права – Підприємство.

Саме за таким алгоритмом, визначеним законодавством, проводиться реєстрація майна, що перебуває в управлінні інших державних органів. І це дуже легко звірити, оскільки дані про право власності та інше речове право на це ж майно, на сьогоднішній день, є у вільному доступі в Державного реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Саме тому, будь-яка інформація у ЗМІ щодо начебто "незаконної" реєстрації держмайна є безпідставною та необґрунтованою, а такі публікації – показником необізнаності в законодавстві з цього питання або відвертого маніпулювання з метою дискредитації Концерну.