Щодо публікації у New York Times та перекручення інформації

У зв‘язку з тим, що у публікації американського видання New York Times стосовно діяльності ДК "Укроборонпром", присутні факти перекручення інформації маємо наголосити на наступному.

Дмитро Максимов, на слова якого спирається матеріал New York Times щодо "авіабудівного заводу у Львові", 11 травня 2017 року спробував винести інформацію з обмеженим доступом, що було зафіксовано співробітниками СБУ та поліції, які прибули на місце подій.  

Максимов був звільнений через систематичне невиконання ним своїх службових обов‘язків. Важливо відмітити, що Дмитро Максимов наприкінці 2016 року відмовився відбути у відрядження для перевірки фінансово-господарської діяльності саме ДП "Львівський державний авіаційно-ремонтний завод", за що отримав догану.  

Щодо ДП "Львівський державний авіаційно-ремонтний завод", то як вже повідомлялось, заходами внутрішнього контролю ДК "Укроборонпром" восени 2017 року були встановлені факти порушень та недоліків у фінансово-господарській діяльності, а також можливих зловживань керівництвом підприємства.  

За результатами службового розслідування, керівника підприємства Олександра Кравчука було притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Виявлені у 2016-2017 роках матеріали щодо розтрати службовими особами ДП "ЛДАРЗ" коштів під час закупівлі товарно-матеріальних цінностей у взаємопов’язаних комерційних структур (всього 5) – передано до Генеральної прокуратури, НАБУ та СБУ.

Наразі правоохоронними органами проводяться слідчі за відкритими кримінальними провадженнями.

Факт звільнення Олександра Кравчука з посади директора заводу був зафільмований прес-службою Концерну та поширений багатьма українськими ЗМІ.

У зв‘язку з цим, маємо наголосити, що саме завдяки заходам внутрішнього контролю Концерну з 2014 року було передано до правоохоронних органів 185 матеріалів з ознаками зловживань та корупційних проявів на підприємствах "Укроборонрому". За ними розпочато 42 кримінальні провадження. Вжитими управлінськими заходами 28 керівників підприємств було відсторонено від посад, а ще 70 службових осіб було притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Нехтування цими фактами та перекручення інформації щодо антикорупційних дій "Укроборонпрому" – неприпустимо.