Парламентська робоча група з реформування Укроборонпрому відновила свою роботу

Міжвідомча робоча група, створена на базі Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки щодо реформування Державного концерну "Укроборонпром" відновила свою роботу після перерви, пов’язаної із заходами карантину.

Перше засідання групи за участі представників Концерну, народних депутатів та експертів відбулося 28 квітня в форматі онлайн-конференції.

Під час зустрічі учасники групи обговорили деталі проектів законів, від яких залежить трансформація Концерну, законодавчі особливості створення секторальних корпорацій, юридичні ризики та правову рамку, необхідну для комплексного фінансового оздоровлення підприємств оборонної промисловості.

"Парламентський комітет – наш головний партнер у реформі, який має стати локомотивом трансформації Концерну, де вже все готово для швидкої перебудови. Стратегія трансформації Укроборонпрому презентована профільним міністерствами та правоохоронними органами і ми вже почали її реалізовувати – утворили Стратегічний комітет, в який увійшли керівники всіх дивізіонів та найбільш перспективних підприємств оборонпрому, що стануть стрижнем майбутніх секторальних холдингів. Триває робота над виробленням організаційно-правової структури майбутніх компаній, моделей корпоративного управління, бізнес-стратегій. Швидкість появи в Україні державних галузевих корпорацій оборонно-промислового комплексу нового зразка напряму залежить від ефективності роботи парламенту і профільного комітету, а саме – прийняття необхідних законопроектів, які усунуть законодавчі бар’єри для реформи і створять сприятливі умови для оздоровлення всього сектору", – розповів про підсумки зустрічі Мустафа Найєм, заступник генерального директора Концерну зі зв’язків з органами державної влади.

Він зазначив, що робота над проектами законів щодо корпоратизації та особливості діяльності оборонних підприємств Концерну триватиме до кінця травня.

Нагадаємо, у лютому 2020 року на базі Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки утворили міжвідомчу робочу групу щодо реформування Державного концерну "Укроборонпром".

До групи увійшли представники Концерну, Офісу Президента та Верховної Ради, трьох міністерств (Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерств розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України), Ради національної безпеки і оборони, Державної податкової служби, Державного космічного агентства, посольств країн Великої Сімки, офісу НАТО та інших міжнародних організацій, науковці, профільні й антикорупційні експерти з числа громадського суспільства.

Завдання робочої групи – напрацювати низку законодавчих актів, які необхідні для трансформації "Укроборонпрому" та фінансового оздоровлення Концерну. Йдеться, в першу чергу, про проект Закону України "Про корпоратизацію", який дозволить перетворити Концерн та його підприємства-учасники в акціонерні товариства, а також законопроекти про реструктуризацію податкових боргів та фінансового оздоровлення підприємств оборонно-промислового комплексу.