Павло Букін: Україна та Азербайджан мають колосальні перспективи для кооперації у сфері ВТС

"Укроборонпром" готовий посилити виробничу кооперацію з підприємствами оборонно-промислового комплексу Азербайджану в інтересах двох країн та задля  підвищення конкурентоздатності на міжнародному ринку озброєнь та військової техніки. Про це під час виступу на урочистому прийнятті у Баку заявив Генеральний директор Концерну Павло Букін.

"Між Україною та Азербайджаном існує довіра, яку необхідно конвертувати в реальні проекти. Ми маємо спільні геополітичні виклики – анексія територій наших країн, енергетична безпека, необхідність будувати національні збройні сили та розвивати ОПК. На сьогодні "Укроборонпром" має низку цікавих пропозицій для Баку", – зазначив Павло Букін.

Йдеться, перш за все, про спільні проекти в авіаційній, бронетанковій, боєприпасній галузях. Зокрема, у розвитку технологій модернізації літаків і вертольотів, їх прицільного і бортового обладнання, постачання та обслуговування авіадвигунів, тренажерної техніки. Перспективними також є проекти з виробництва систем активного та динамічного захисту бронетехніки, її модернізації, співпраця у галузі високоточної зброї.

За словами Павла Букіна, "Укроборонпром" переходить із площини виробництва, ремонту та обслуговування радянської і пострадянської техніки до інноваційних розробок.

"Україна готова до спільного трансферу технологій. Упевнений, розвиток спільних виробництв створює колосальні перспективи співпраці наших країн. Ми зобов’язані використовувати цей потенціал для економічного та інноваційного розвитку і зміцнення обороноздатності України та Азербайджану",  – наголосив керівник "Укроборонпрому".

Почесний гість заходу Перший Віце-прем’єр-міністр Азербайджану Якуб Еюбов висловив упевненість у подальшому активному розвитку українсько-азербайджанського співробітництва та відзначив взаємну підтримку Азербайджаном суверенітету та територіальної цілісності України та Україною – Азербайджану.

Зазначимо, 25-27 вересня у столиці Азербайджану відбулася третя Міжнародна виставка оборонної промисловості ADEX-2018. Досягнення та розробки українського ОПК на форумі представив ДК "Укроборонпром".