Перший фінансовий аудит Укроборонпрому завершиться за рік

Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Айварас Абромавичус в інтерв’ю Укрінформ розповів про аудит консолідованої фінансової звітності концерну "Укроборонпром" за 2018-2019 рік, складеної за міжнародними стандартами фінансової звітності. 

1 жовтня було відібрано переможця тендеру з фінансового аудиту, який триватиме 12 місяців. Очікується, що за 2018 рік результати вже будуть в першому півріччі наступного року, а за 2019 рік – в другому півріччі 2020 року.

Фінансовий аудит потрібен, зокрема, для виходу компанії на зовнішні ринки позик. Три роки міжнародної фінансової звітності, яка перевірена аудитором, вже дозволяють компаніям виходити на зовнішні ринки позик, випускати єврооблігації, зменшувати собівартість кредитного портфеля.

"Зараз балансова вартість кредитного портфеля становить 10 млрд грн. На жаль, у нас середня ставка залишається на рівні 21-22%, що робить господарську діяльність надзвичайно складною. Оскільки окупність більшості проектів, звичайно, не така коротка (близько чотирьох років), це не дозволяє інвестувати в довгострокові проекти. А коли вже випускаєш єврооблігації в валюті, то йдеться про 6%, 7%, 8%. Це вже зовсім інша справа, це одна з причин – чому потрібен фінансовий аудит", – зауважив Айварас Абромавичус.

Також фінансова звітність дає можливість входити в проекти із світовими гігантами, які хочуть мати справу тільки з компаніями чия звітність перевірена визнаними міжнародними аудиторськими компаніями  .