ПЕРШИЙ РІК РОБОТИ ІНСТИТУТУ ОБОРОННОГО АНАЛІЗУ США ТА УКРОБОРОНОПРОМУ: АЙВАРАС АБРОМАВИЧУС ЗУСТРІВСЯ З ДОНАЛЬДОМ ВІНТЕРОМ

13 лютого 2020 року відбулась зустріч Генерального директора Державного концерну "Укроборонпром" Айвараса Абромавичуса зі стратегічним радником з питань реформування оборонно-промислового комплексу України доктором Дональдом Чарльзом Вінтером та групою радників Інституту оборонного аналізу (Institute for Defense Analyses) США.

Під час зустрічі сторони обговорили поточний стан співпраці Інституту та команди "Укроборонпрому" над трансформаціями Концерну. Особливу увагу учасники зустрічі приділили фінансово-економічним показникам та виробничим результатам діяльності підприємств "Укроборонпрому", а також обговорили подальші плани трансформації компанії, зокрема, доцільність реструктуризації проблемних чи збиткових підприємств, які втратили потенціал виконувати завдання оборонного комплексу.

Також представники Концерну ознайомили доктора Вінтера з перебігом першого міжнародного аудиту консолідованої фінансової звітності, який триває в Концерні і який було розпочатого у жовтні минулого року. Нагадаємо, новій команді Укроборонпрому знадобився один місяць, аби розблокувати процес аудиту, провести перемовини та оголосити торги на Прозорро. Переможцем стала міжнародна аудиторська компанія "Baker Tilly Ukraine". Аудит триватиме близько року. Це стане першим консолідованим аудитом Концерну за всю історію його існування. До цього міжнародні аудити проводилися лише в окремих підприємствах-учасниках Концерну. Зокрема, компанія "Baker Tilly Ukraine" уже проводила незалежний фінансовий аудит державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення "Укрспецекспорт", яка є найбільшим українським спецекспортером та входить до складу ДК "Укроборонпром".

Нагадаємо, доктор Вінтер, у минулому – Міністр ВМС США. Доктор Вінтер очолює групу радників Інституту оборонного аналізу США, які надають консультативно-дорадчу допомогу стратегічного рівня з питань реформування і розвитку підприємств-учасників Державного концерну "Укроборонпром". Робота цієї групи розпочалася рік тому – у лютому 2019 року.