Підприємства Луганщини долучаються до виконання Державного оборонного замовлення – підписано меморандум з "Укроборонпром"

Держконцерн "Укроборонпром" та Луганська обласна державна адміністрація підписали меморандум про співпрацю у оборонній промисловості України з метою забезпечення зростання й модернізації економіки країни, зокрема відновлення економіки та досягнення сталого економічного розвитку області.

Підписи на документі поставили заступник Генерального директора з авіабудування та виробництва Володимир Коробов та Голова Луганської обласної державної адміністрацією Юрій Гарбуз.

"У Луганській області, до її часткової окупації російсько-терористичними військами, розміщувались виробничі потужності 6 оборонно-промислових підприємств, що входили до складу Концерну. І зараз перед "Укроборонпромом" та підприємствами Луганщини стоїть важлива задача відновити та збільшити оборонний потенціал області", – підкреслив після підписання меморандуму Володимир Коробов.

Меморандум передбачає залучення наукового потенціалу області до виконання дослідних та конструкторських робіт за державним оборонним замовленням, опрацювання питань щодо налагодження на підприємствах області випуску продукції військового, цивільного та подвійного призначення з метою імпортозаміщення.

Окрім того, окрему увагу приділено встановленню ефективних коопераційних зав’язків між підприємствами різних форм власності, модернізації виробництва, а також пошуку та залученню іноземних інвестицій для створення на території області підприємств з випуску високотехнологічної продукції.

За 2 роки "Укроборонпром" передав військовим майже 13 тисяч одиниць нового, модернізованого та відремонтованого озброєння і техніки. Концерн запустив програму імпортозаміщення, завантажив замовленнями понад 300 підприємств України і самостійно виробляє вже понад 900 деталей, які раніше завозили з-за кордону.

Нагадаємо, що Концерн оголосив про проведення реформи оборонно-промислового комплексу, яка передбачає: корпоратизацію, створення Наглядових рад, аудиту з залученням міжнародних компаній, кластеризацію підприємств у ключових оборонних сферах, захист технологій та створення інноваційної платформи.

Фото: Луганська обласна державна адміністрація