Підсумки ADEX-2016: "Тайпан", високоточне озброєння разом з Азербайджаном та інші проекти

У столиці Азербайджана Баку, 30 вересня, завершилась міжнародна виставка зброї ADEX-2016.

Україну на ній представляв Державний концерн "Укроборонпром", який демонстрував  українську бронетехніку, бойові модулі, проекти авіаційної та морської галузі, ракетне озброєння та іншу техніку.

Вже в перший день виставки, 27 вересня, український майданчик відвідав Президент республіки Азербайджан Ільхам Алієв, з яким було обговорено перспективи співпраці у сфері військово-технічного співробітництва та аспекти стратегічної двосторонньої співпраці у сфері ОПК.

З представниками Азербайджану також було проведено ряд переговорів щодо спільного виробництва високоточного озброєння, яке розробляють та виготовляють підприємства "Укроборонпрому". В першу чергу мова йшла про керовані боєприпаси та переносні протитанкові ракетні комплекси.

12345У рамках виставки, ДП "СпецТехноЕкспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром", представив свій новий бойовий модуль "Тайпан", технічні характеристики якого відповідають кращим західним зразкам. Бойовий модуль українського виробництва був встановлений на бронеавтомобіль компанії "AZCAN", що є спільним проектом Азербайджану та Канади.taipanОкрім того ADEX-2016 став зручним майданчиком для переговорів між оборонно-промисловими компаніями зі всього світу. За дні виставки "Укроборонпром" провів декілька десятків зустрічей та переговорів з іноземними компаніями. Серед яких були IMI SYSTEMS, яка займає провідне місце у оборонному комплексі Ізраїлю та потужний турецький виробник електронних систем Aselsan Elektronik.

Також цілий ряд окремих переговорів пройшов із керівництвом білоруського 558-го Авіаційного ремонтного заводу з питань співробітництва у проведенні капітально-відновлювального ремонту та модернізації вертольотів.  

Нагадаємо, що "Укроборонпром" розвивається в рамках стратегії "Український щит". Вона передбачає перехід на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння. Концерн максимально розширює співпрацю з країнами НАТО і ЄС, як це визначено стратегічним курсом держави.