Полігонні випробування "Положеніє-2" тривають успішно

Державне підприємство “Львівський державний завод “ЛОРТА”, яке входить до складу Концерну "Укроборонпром", успішно завершило чергову частину полігонних кваліфікаційних випробувань установчого зразка автоматизованого звукометричного комплексу розвідки вогневих позицій артилерійських гармат і мінометів "Положеніє-2". Це відбулося на Яворівському військовому полігоні в рамках виконання держоборонзамовлення.

Члени комісії підписали протокол, у якому зазначено, що під час випробувань виявлено 100% цілей, зокрема, розривів. Стрільба здійснювалася зі 152-мм гаубиці Д-20 та 120-мм міномету 2Б11. За результатами зроблено висновок щодо працездатності апаратури та запропоновано продовжити випробування на полігоні, який у повному обсязі забезпечить виконання вимог Програми та методики їхнього проведення.

У склад комплексу "Положеніє-2" входять апаратна машина на базі багатоцільового транспортера МТ-ЛБу, три акустичні бази, дев’ять високочутливих датчиків-мікрофонів (звукоприймачів), метеостанція тощо.

Звукова інформація, що надходить завдяки звукоприймачам, обробляється комп’ютером, який надає координати артилерійських позицій противника, а також місця розривів снарядів і мін, випущених своєю артилерією. Надалі оброблена та зашифрована інформація передається закритими каналами зв’язку і відображається в онлайн-режимі на екрані оператора та цифровому планшеті артилерійського командира.

Дальність розвідки вогневих позицій для мінометів становить до 8 км, а для артилерійських гармат – до 25 км.

Комплекс "Положеніє-2" прийнятий на озброєння Збройних Сил України у 2013 році, проте ЗСУ ще не мають жодного зразка цієї техніки.