Президент: Ми ініціюємо зараз комплексний міжнародний аудит концерну "Укроборонпром"

 

Україна ініціює міжнародну комплексну перевірку діяльності Державного концерну "Укроборонпром". Про це Президент Петро Порошенко повідомив на засідання Ради національної безпеки і оборони, інформує прес-служба Президента України.

"Ми ініціюємо зараз, відповідно до закону про національну безпеку, комплексний міжнародний аудит концерну "Укроборонпром". Комплексну ревізію усіх контрактів", – заявив Глава держави.

"Це має бути абсолютно прозоро, забезпечувати повну довіру, в тому числі і з боку українського суспільства. Забезпечити нашим міжнародним партнерам ту інформацію, яка дозволить нам налагодити або поглибити наше співробітництво, продемонструвати повну відкритість і прозорість у питаннях реформування концерну", – додав Петро Порошенко, зауваживши, що це має забезпечити у тому числі Уряд.

Також Президент запропонував розширити наглядову раду концерну. "Я пропоную негайно вирішити питання щодо розширення складу Наглядової ради концерну за рахунок міжнародних фахівців з країн-партнерів, які є членами НАТО. Нам, з урахуванням нашої подальшої інтеграції в НАТО, від наших партнерів нема чого ховати. І це пришвидшить досягнення підприємствами "Укроборонпрому" стандартів, необхідних для нашого вступу в Північноатлантичний альянс – в НАТО", – підкреслив Глава держави.

Ініціюємо незалежний міжнародний аудит Державний концерн "Укроборонпром" і комплексну ревізію усіх контрактів. І українському суспільству, і міжнародним партнерами продемонструємо повну відкритість і прозорість в питанні реформування концерну. Пропоную також розширити склад Наглядової ради концерну за рахунок міжнародних фахівців з країн-партнерів, які є членами НАТО. Це пришвидшить досягнення підприємствами концерну стандартів, необхідних для нашого вступу до Північноатлантичного альянсу. Аудит підприємства, оцінка його корпоративного управління, оновлення наглядової ради, контроль і прозорість державного оборонного замовлення – все це допоможе концерну трансформуватися та не втратити довіру громадян, партнерів та інвесторів. Як Верховний Головнокомандувач не дам зруйнувати довіру до армії ні тим, хто хоче наживатися на нашій обороноздатності, ні тим, хто через політичні цілі та політиканство готовий пожертвувати фундаментальними державними інтересами.

Опубликовано Петро Порошенко Среда, 6 марта 2019 г.

"Ще раз наголошую, що це є кроком по виконанню закону "Про національну безпеку України". Аудит "Укроборонпрому", оцінка його корпоративного управління, оновлення наглядової ради, контроль і прозорість державного оборонного замовлення – все це дозволить допомогти концерну трансформуватися і не втратити довіру партнерів, довіру інвесторів, довіру громадян", – наголосив Петро Порошенко.