Президент України та гендиректор Укроборонпрому на запорізькій “Іскрі” – українські державні підприємства мають виготовляти більше зброї та військової техніки для нашої армії

24 грудня Президент України Володимир Зеленський та генеральний директор Державного концерну “Укроборонпром” Юрій Гусєв відвідали запорізьке Казенне підприємство “Науково-виробничий комплекс “Іскра” – ключового розробника та виробника радіолокаційної техніки для нашого війська.

Під час робочого візиту до Запоріжжя Глава держави ознайомився з основними показниками роботи Укроборонпрому за рік і концепцією його корпоратизації, яка вже стартувала та передбачає трансформацію Концерну в сучасні холдинги із корпоративною моделлю управління.

Володимир Зеленський оглянув складальну дільницю та складально-монтажний цех НВК “Іскра”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, і новітні зразки радіолокаційних систем і комплексів, які виготовляє підприємство.

“Це прекрасний завод. Він один з небагатьох на сьогодні, в якого немає жодних боргів, прибутковий завод. Вирішено сьогодні питання з нашим новим головою “Укроборонпрому” Юрієм Гусєвим збільшити державне оборонне замовлення на 2021 рік для підприємств “Укроборонпрому”. Потенціал для збільшення державного оборонного замовлення – великий”, – зауважив Президент України.

“Іскра” стане базовим підприємством холдингу “Радарні системи”, який об’єднає 15 державних компаній галузі після успішного реформування ДК “Укроборонпром”. “Радарні системи” мають замкнути увесь цикл виробництва систем радіолокації – від розробки до модернізації та утилізації.

Своєю чергою генеральний директор “Укроборонпрому” поінформував Президента України про темпи трансформації підприємств Концерну в новий сучасний оборонний холдинг:

“За три тижні моєї роботи на посаді гендиректора Укроборонпрому нам вдалось заручитися підтримкою Уряду та вивести зі складу Концерну 17 підприємств, які давно нічого не виготовляють і втратили своє значення для обороноздатності нашої країни; заручитися підтримкою парламенту та зареєструвати ключовий для нас проєкт Закону України № 3822 “Про особливості реформування підприємств ОПК державної форми власності”; та найголовніше – цього понеділка я підписав Наказ про початок корпоратизації Концерну”.

Юрій Гусєв попросив Главу держави визначити як невідкладний законопроект № 3822, який дає можливість реалізувати велику реформу оборонно-промислового комплексу України.