Процес реформи Укроборонпрому вже розпочато спільно з Мінстратегпромом – Юрій Гусєв

Державний концерн "Укроборонпром" і міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України спільно працюють над реалізацією реформи Концерну та оборонно-промислового комплексу України загалом.

Про це під час прес-конференції в понеділок, 14 грудня, заявив генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

"Хочу наголосити на тому, що ми єдина команда, яка реалізує завдання президента України з трансформації ОПК і Укроборонпрому. З цього питання у нас повністю спільні думки щодо подальшої трансформації та корпоратизації підприємств, які входять до Укробронпрому", – заявив він.

"На сьогодні після зміни керівництва концерну "Укроборонпром" у нас немає ніяких розбіжностей в баченні реформування і концерну, і оборонної промисловості в цілому. У нас є повне взаєморозуміння з генеральним директором Юрієм Гусєвим", – сказав у свою чергу Віце-прем’єр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

Юрій Гусєв також зазначив, що процес реформи вже розпочато та очікується, що найближчим часом Верховна Рада ухвалить законопроект про особливості реформування підприємств ОПК державної форми власності (№3822), який прискорить корпоратизацію і дасть змогу завершити її якомога швидше.

"Реформа стартувала – частину підприємств Укроборонпрому уряд передав до Фонду державного майна. Це частина тієї концепції, яку ми розробляли. Але на нас чекає ще багато роботи з корпоратизації підприємств. Вона надасть доступ до нових фінансових ресурсів, до трансферу технологій, до корпоративного управління, яке мінімізує корупційні ризики. Це все можна буде реалізувати в рамках законопроекту №3822, який розглядається профільним комітетом Верховної Ради", – заявив гендиректор Укроборонпрому.

За словами голови парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича, внесення законопроекту №3822 на розгляд Верховною Радою очікується у січні. Він пояснив, що комітет вже ознайомився з усіма узгодженими змінами до документу.

Крім цього, Юрій Гусєв озвучив низку кроків, які до кінця поточного року планує здійснити команда Укроборонпрому.

"Зокрема, це впровадження нової організаційної структури концерну, яка буде спрямована на реалізацію реформи та створення двох холдингів. Також ми плануємо перезавантажити Науково-технічну раду, тому що Концерн, окрім поточної діяльності, має концентрувати свою активність на новітніх розробках", – зазначив він.

Крім того, гендиректор Концерну повідомив, що до кінця поточного року буде створено проектний офіс, який буде опікуватися окремими проектами, які планується запустити вже в році наступному.