Питання стандартизації у сфері ОПК вимагає найшвидшого вирішення

 

ДК “Укроборонпром” підтримує намір посилити кримінальну відповідальність у сфері оборонно-промислового комплексу, що передбачено проектом Закону України №1793, прийнятого Верховною Радою України 15 липня 2015 року.

Водночас, оскільки проектом передбачається запровадити кримінальну відповідальність за порушення умов стандартів, виникає реальна загроза повної зупинки виконання Державного оборонного замовлення, як державними, так і приватними підприємствами. Це пов’язано із тим, що діюча на сьогодні система стандартизації є рудиментом часів СРСР.

Вона досі частково базується на стандартах ГОСТ, які були прийняті понад 30-40 років тому. Ці стандарти вже не відповідають сучасному рівню вимог, які висуваються до систем озброєнь, технічної бази їх виробництва та створюють ризики виникнення перешкод у можливих спільних оборонних проектах з країнами ЄС та НАТО.

На практиці це призведе до неможливості використовувати будь-які західні комплектуючі, починаючи від бронесталі з ЄС, до передової електроніки з США, через те, що вона не відповідає стандартам часів СРСР!

Тобто, український БТР-4 залишиться без бронесталі, модернізовані Т-64 зразка 2017 року без тепловізорів, бійці без цифрового захищенного зв’язку…

У цій ситуації ДК “Укроборонпром” закликає народних депутатів максимально сприяти модернізації застарілої системи стандартизації у сфері ОПК та створити оптимальний механізм для переходу до єдиної системи стандартизації світового рівня.

Кримінальна відповідальність за недотримання стандартів часів СРСР – унеможливить виконання ДОЗ

Проект Закону №1793 передбачає кримінальну відповідальність за недотримання стандартів часів СРСР. Набуття ним чинності – унеможливить виконання Державного оборонного замовлення. Детальніше: https://ukroboronprom.com.ua/uk/media/pytannya-standartyzatsiyi-u-sferi-opk-vymagaye-najshvydshogo-vyrishennya.html

Опубликовано Державний концерн "Укроборонпром" Четверг, 16 мая 2019 г.

Вважаємо, що запровадженню кримінальної відповідальності за порушення правил, стандартів та технічних регламентів має передувати оновлення національної системи технічного регулювання у сфері виробництва, ремонту та модернізації продукції військового призначення.