Реформа оборонно-промислового комплексу дозволить суттєво омолодити галузь – Юрій Гусєв

Генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв здійснив робочий візит до Харкова, де відвідав ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД", який входить до складу Концерну, і Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського "ХАІ".

"ФЕД" спеціалізується на виготовленні та ремонті агрегатів гідравлічних авіаційних систем, насосів-регуляторів, привод-генераторів, ремонтно-групових комплектів, насосних станцій тощо. Сьогодні основними вітчизняними споживачами продукції підприємства є ДП "Антонов", "Івченко-Прогрес", авіаційні заводи, а також підприємства з випуску бронетехніки.

"Наразі тут працює близько півтори тисячі осіб, середня зарплата – 12–15 тисяч гривень. Гарні перспективи. Та підприємство конкурує із ПрАТ "ФЕД". І це сьогодні доволі типова ситуація – державним заводам важко витримувати конкуренцію із приватними виробниками", – зазначив Юрій Гусєв.

На думку гендиректора Концерну, виправити цю ситуацію зможе комплексна реформа Укроборонпрому, яку запустить ухвалення законопроєкту № 3822.

"Створення спільних проєктів та програм, державно-приватне партнерство, залучення інвестицій та міжнародний трансфер технологій забезпечать оздоровлення підприємств оборонки на фінансовому і технологічному рівнях", – заявив він.

Юрій Гусєв також зауважив, що реформа вплине на притік молодих кваліфікованих кадрів, підготовку яких, зокрема, може здійснювати Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського "ХАІ", випускники якого працевлаштовані в понад 600 вітчизняних і світових аерокосмічних підприємствах.

Наразі керівництво Концерну та навчального закладу обмірковує можливості розробки спільних освітніх програм, за якими навчатимуться працівники Концерну та підприємств – учасників Укроборонпрому.

"Ми прагнемо осучаснити компетенції нашої команди – від цього залежить успіх реформи та якість озброєння і військової техніки, яку отримують Збройні сили України", – наголосив Юрій Гусєв.