РЕФОРМА УКРОБОРОНПРОМУ ПОВНІСТЮ ГОТОВА – ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

Реформа Державного концерну "Укроборонпром" повністю готова. 

Про це 20 травня повідомив Володимир Зеленський на прес-конференції у Києві, присвяченій першій річниці його президентства.

"Я думаю, через місяць, коли ми вийдемо з цього складного процесу (карантину), обов’язково перейдемо до реформування Укрзалізниці і не тільки. У нас повністю готова реформа "Укрооборонпрому". Повністю готова. Тому багато реформ", – заявив Зеленський, відповідаючи на питання журналіста.

Як відомо, раніше генеральний директор ДК "Укроборонпром" під час онлайн-дискусії на майданчику аналітичного центру Atlantic Council презентував комплексну стратегію трансформації Концерну та повідомив, що у серпні-вересні очікує ухвалення Верховною Радою України законопроектів, необхідних для “зеленого коридору” реформи найбільшого оборонного концерну країни.

Раніше команда Укроборонпрому представила стратегію трансформації Концерну та дорожню карту реформи Національній раді реформ при Президентові України, заступнику керівника Офісу Президента та новій команді Директорату з питань національної безпеки і оборони в Офісі Президента, а також Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, міністру фінансів України Сергію Марченко та міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорю Петрашко. 

Нагадаємо, згідно проекту реформування ДК "Укроборонпром" буде створено 6 державних галузевих холдингів навколо прогресивних підприємств Концерну, а сам Укроборонпром – ліквідовано. 

В цілому трансформація Концерну передбачає 3 стадії та має бути завершена протягом 5 років, розповів Абромавичус. 

Перша стадія – "Стабілізація через корпоратизацію" – триватиме до 2021 року. Вона передбачає корпоратизацію підприємств у відповідності до нової законодавчої рамки, запровадження нових стандартів корпоративного управління, вирішення питань зі структурою активів та борговими зобов’язаннями.   

Другий етап реформи – "Корпоратизація" –  запланований на 2021-2022 роки, він передбачає консолідацію підприємств Концерну у галузеві державні холдингові компанії. Наразі планується створення щонайменше 6 державних холдингових компаній: ракетобудівної, авіаційної, авіаремонтної, бронетанкової груп компаній (холдингів або корпорацій), а також радарних та морських систем. 

Третій етап реформи – "Ріст та інновації" – має розпочатися у 2022 році.

Для впровадження реформи та плану реорганізації в Укроборонпромі створено Офіс трансформації та Стратегічний Комітет – обидві команди, у тісній співпраці з керівниками підприємств, вже розробляють галузеві стратегії майбутніх галузевих оборонних компаній.

 

Фото Володимира Зеленського – Радіо Свобода.