Результати MSPO-2017: прем`єра українсько-польської техніки та нові домовленості про співпрацю.

Державний концерн "Укроборонпром" взяв участь в найбільшій східноєвропейській оборонній виставці MSPO-2017, що тривала у польському місті Кельце. Український ОПК представив десятки експонатів від підприємств-учасників Концерну на об’єднаному стенді. Серед них були натурні зразки протитанкових ракетних комплексів, що використовує українська армія та імпортують з України до різних армій світу.

Найбільшу увагу фахівці світової оборонки, відвідувачі та представники ЗМІ приділили прем’єрній продукції. На 25-й військовій виставці MSPO вперше продемонстрували результати співпраці польського та українського ОПК.

Новітній танк PT-17, що є результатом глибокої модернізації танку Т-72, представили на MSPO-2017 задля демонстрації його можливостей перед потенційним замовником – Міністерством оборони Польщі. Для реалізації цього проекту "Укроборонпром" розпочав інтеграцію найкращих українських технологічних розробок, а саме: розробив та надав автомати заряджання, новий двигун, трансмісію, новітні гармати калібру 120 мм, систему керування вогнем, допоміжну силову установку, систему динамічного захисту, демонстраційного зразку башти, здійснив модернізацію моторно-трансмісійного відділення танку. Все це вітчизняні фахівці розробили у відповідності до стандартів НАТО.

Ще один спільний проект – Багатофункціональний комплекс "Ромашка", що призначений для знищення укріплень та живої сили противника, а також боротьби з повітряними безпілотниками -представили на міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2017.

У 2016 році між ДП ДГЗП "СпецТехноЕкспорт", ДАХК "Артем" та WB Electronics було укладено угоду про спільну участь у розвитку нових оборонних проектів.  Першим спільно реалізованим проектом стала ракетна система ZRN-01 Stokrotka Daisy. Для ураження цілей нею використовуються високоефективні ракетні снаряди підвищеної уражаючої дії калібру 80мм, створені ДАХК "Артем". Для ураження повітряних цілей на дальності до 5 км достатньо 1-5 снарядів, що на даний час є найефективнішим рішенням за параметром ціна\ураження.

Для розробки комплексу учасники проекту організували кооперацію профільних підприємств у своїх країнах. Це дозволило інтегрувати у проект найсучасніші розробки в областях ракетобудування, радіолокації, систем управління комплексами ПВО та системами виявлення та супроводження цілей в оптичному діапазоні.

На виставці також тривав плідний переговорний процес, результатами якого стала низка нових підписаних домовленостей. Державний концерн "Укроборонпром", а саме підприємства з його складу – ДГЗП "СпецТехноЕкспорт" та ДАХК "Артем" , підписали з польською компанією WB Electronics угоду про подальший розвиток двостороннього консорціуму, а також – новий контракт на виробництво керованих ракет середньої дальності Р-27-Р1 класу "повітря-повітря" для польських ВПС. Нові домовленості підписали і з польською компанією PGZ. Цей документ визначає новий рівень співпраці у багатьох галузях оборонно-промислових комплексів двох країни, а також обмін досвідом, технологіями та спільне ведення новітніх розробок.

Фахівці "Укроборонпрому" домовились й про перезапуск спільного проекту з польською компанією Lubawa S.A.  Керівництво Lubawa S.A. запевнило "Укроборонпром" у  своїй готовності надати весь необхідний пакет технологій по виготовленню спецкамуфляжу для бронетехніки та бронежилетів. У свою чергу, Концерн готовий розгорнути випуск цієї продукції на потужностях українських підприємств.

Слід зазначити, що спецкамуфляж від Lubawa S.A. – це мультиспектральна сітка, яка вже активно використовується у польській армії. Вона блокує будь-які сигнали у тепловізійному та радіо діапазоні, завдяки чому будь-який об’єкт – бронетехніка, блокпост чи командний пункт, становляться практично "невидимими" для противника.