Робота на результат: чіткі KPI допомогли керівництву "Судмашу" випустити унікальну техніку

Запровадження ДК "Укроборонпром" стратегії сталого розвитку та системи KPI для керівників підприємств допомогло вивести з 6-річної кризи ДП "Судмаш". Підприємство випустило унікальну техніку вперше за останні 6 років.

Після простою "Судмашу" з 2011 року, підприємство виробило інноваційний пожежний підйомник, що стане незамінним у роботі працівників МНС. Наразі завод працює над розробкою ще більш потужних нових машин.

"За останні шість років на підприємстві "Судмаш" змінилися три директори через їхню незадовільну роботу. Реальні результати ми побачили тільки після приходу на посаду Олега Балабанцева. Він став справжнім реаніматором для підприємства. У надзвичайно короткий термін вивів завод із замороженого стану та розширив можливості виробництва. Менеджмент "Судмашу" активно реагує на зовнішні потреби, тому як результат ми бачимо випуск унікальної за своїми можливостями техніки", – підкреслив Генеральний директор Держконцерну "Укроборонпром" Роман Романов.

Він додав, що завдяки вимірюванню ефективності менеджменту за допомоги KPI на підприємствах-учасниках Держконцерну робота побудована за принципом прицілу на результат.

"Кожен із директорів отримує чіткі завдання, і їхня робота оцінюється відповідно до виконання KPI. Далі принцип дуже простий: у кого незадовільний результат – той втрачає свою посаду, а на його місце приходить амбітний менеджер, здатний справлятися зі складними завданнями", – додав Роман Романов.

Нагадаємо, керівництво ДК "Укроборонпром" у 2015 році запровадило нову стратегію сталого розвитку, яка охоплювала не лише діяльність самого Концерну, а й підприємств, які входять до його складу. На основі цієї стратегії були запровадженні відповідні KPI, які дозволяють визначити досягнення стратегічних і операційних цілей.

Втілення сучасних бізнес-практик управління дозволяє значно підвищити виробничі та фінансові показники, зміцнити позиції на міжнародному ринку. А також – якнайшвидше розробити та поставити на серійне виробництво низку сучасних видів озброєння.

За останні три роки Держконцерн "Укроборонпром" передав українській армії 15 903 одиниці озброєння, серед якого 5 281 одиниця нової та модернізованої техніки та 7 164 одиниці відремонтованої та відновленої техніки