Щодо інвестування Oriole Capital Group у ДП "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство" $150 млн

У зв‘язку із підвищеним інтересом до інвестування американською Oriole Capital Group у ДП "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство" 150 млн долларів, маємо повідомити наступне.

Американська компанія Oriole Capital Group – це SPV (special purpose vehicle), проектна компанія. SPV є частою та вживаною міжнародною практикою, для реалізації певного проекту та ефективного управління окремими бізнес-процесами.

Oriole Capital Group, як SPV, створена для реалізації конкретного проекту з "Харківським державним авіаційним виробничим підприємством", і її задачею є акумуляція ресурсів від різного типу інвесторів, фондів та загальний менеджмент проекту, що є загальною світовою практикою.

Oriole Capital Group була створена після проведення відкритого конкурсу з залучення інвестора, проведення технічного та юридичного аудитів "Харківського державного авіаційного виробничого підприємства", та є результатом півторарічних переговорів.

Засновниками Oriole Capital Group є громадянин США Хоссейн Моусаві, який має досвід управління компаніями та інтеграції рішень в сфері авіації та телекомунікацій, та Набіл Баракат, власник Wamar Inc. Wamar Inc. розвиває проекти в секторі безпеки та оборони, в тому числі і авіації в США та країнах Близького Сходу з 1983 року. Основними замовниками є Державний департамент США та державні організації безпеки. Окрім того Wamar Inc працює і у паливно-енергетичному секторі.

До команди проекту залучені фахівці з досвідом роботи у Boeing, Hawker Beechcraft, McDonnell Douglas та інших авіаційних корпораціях.

Маємо зазначити, що "Укроборонпром" проводить "реанімаційні заходи" на "Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві", який накопичив великі збитки та не випустив жодного літака за останні 5 років.

Підприємство знаходиться у процедурі банкрутства з боргами  понад 3 млрд грн, а враховуючи статус підприємства – що не підлягає приватизації, відчуження активів підприємства заборонена законом та не можлива.

Реалізація домовленостей є одним з реальних шляхів для збереження підприємства.