Щомісяця "Укроборонпром" економить понад 40 млн грн. завдяки електронним закупівлям – Артур Херувімов

Щомісячна економія державних коштів на закупівлях ДК "Укроборонпром" становить 41,6 мільйонів гривень у 2016 році. Про це заявив Заступник генерального директора з розвитку Концерну Артур Херувімов на Першому всеукраїнському форумі щодо електронних закупівель "Розумні закупівлі: планування, управління, оптимізація" 7 жовтня.

"Завдяки системам електронних торгів, таким як ProZorro, з жовтня 2014 року "Укроборонпром" заощадив понад 680 млн грн. З них 374,9 млн грн було зекономлено в перші 9 місяців 2016 року. Середньомісячна економія за цей період склала 41,6 млн грн.", – сказав державний менеджер.

За його словами, крім прямої користі в економії коштів, електронні торги створили єдині прозорі правила для приватних підприємств, створили загальноприйняті умови конкурентної боротьби, тим самим посиливши обертів економічної машини країни. Використання ProZorro та інших систем електронних торгів стрімко набирає обертів і стало дієвим антикорупційним інструментом. Ці та інші зекономлені кошти працюють на посилення обороноздатності України. Вони йдуть на модернізацію виробничих потужностей, проведення науково-дослідницької діяльності, розробку нового озброєння і техніки.

"Проведення електронних тендерів суттєво наблизило "Укроборонпром" до європейських стандартів підприємництва і стало одним з етапів стратегічної реформи оборонного сектора України", додав Артур Херувімов.

Нагадаємо, що ДК “Укроборонпром” оголосив про початок реформування оборонно-промислового комплексу України. І одним з ключових етапів цієї реформи є цивілізований перехід на загальновизнані міжнародні стандарти корпоратизації. Це дозволить створити прозору сучасну структуру управління, зокрема – Наглядові ради. Встановити єдині загальноприйняті правила гри для міжнародних інвесторів, залучити іноземний капітал і дозволити йому працювати на посилення обороноздатності України.