Сьогодні ми дали офіційний старт практичній реалізації реформи – Укроборонпром

Державний концерн "Укроборонпром" розпочав практичний етап свого реформування – комплексну трансформацію, яка включає стратегічне планування, міжнародний аудит та реструктуризацію. Про це повідомило керівництво "Укроборонпрому" на прес-конференції, присвяченій стану свого реформування та подальших планів.

Вперше в історії України буде здійснюватися така масштабна трансформація державного промислового об’єднання і для виконання такого завдання буде залучена провідна консалтингова компанія, або навіть консорціум компаній світового рівня, які мають потужний ефективний досвід роботи в сфері оборонної промисловості. Для вибору такої компанії в "Укроборонпромі" вже створено Тендерний комітет, який проведе всі необхідні заходи за процедурою "конкурентного діалогу".

"Ми маємо лише одну спробу задля реалізації проекту такого масштабу, саме тому ми прагнемо залучити найкращих фахівців аби здійснити це найефективніше", – зазначив Заступник генерального директора "Укроборонпрому" Володимир Кострицький.

Він додав, що завдяки цим заходам буде розроблено найбільш дієві засоби задля розвитку всієї оборонної промисловості України.

"Трансформація "Укроборонпрому" буде відповідати вимогам євроатлантичної інтеграції України. Вона передбачатиме відкритість такого промислового гіганта як "Укроборонпром", посилить міжнародну кооперацію та інноваційність процесів", – заявив Заступник генерального директора із зовнішньоекономічної діяльності Денис Гурак.

Спікери пояснили, що залучення стратегічних консультантів дозволить прозоро та раціонально оцінити активи всього "Укроборонпрому", розробити чіткий план корпоратизації підприємств з подальшою можливістю створення ефективних виробничих кластерів.

Володимир Кострицький зауважив, що корпоратизація підприємств Концерну дозволить створити прозорі структури управління, Наглядові ради, встановити єдині загальноприйняті правила, в тому числі – для міжнародних інвесторів. "Корпоратизація – єдиний швидкий і ефективний шлях залучення іноземних інвестицій", – сказав заступник.

Співголова Незалежного антикорупційного комітету оборони TI-Ukraine Олег Рибачук зазначив, що "Укроборонпром" став першим партнером Transparency International в Україні. "Наш комітет працює вже рік і разом з Концерном прагне наблизити ОПК до міжнародних стандартів його діяльності. Сьогодні ми вітаємо цей важливий та послідовний крок реформування "Укроьоронпрому", – додав він.

Важливо зазначити, що представники Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони, який був створений "Transparency International-Великобританія" та "Transparency International-Україна", приєднались до процесу трансформації оборонно-промислового комплексу України. Наприклад, у складі вищезазначеного Тендерного комітету працює експерт Transparency International.