Стандарти НАТО – один із пріоритетів реформи "Укроборонпрому" – Денис Гурак

Впровадження стандартів НАТО у виробництво та розробка нової техніки для сумісності з ОВТ країн-членів Альянсу є одним із пріоритетних напрямків розвитку та реформування Державного концерну "Укроборонпром".  Про це заявив Заступник генерального директора з зовнішньоекономічної діяльності Концерну Денис Гурак на презентації та дискусії "Міжнародне співробітництво в оборонній промисловості: виклики та ризики", що були організовані Truman Agency.

"За останні роки "Укроборонпром" суттєво поглибив кооперацію з Альянсом, відкрив офіс дорадчої підтримки з боку Північно-Атлантичного Альянсу, а в майбутньому планує за підтримки представників НАТО в Україні створити на базі Концерну тренінговий центр для всіх українських фахівців сектору безпеки та оборони", – повідомив Денис Гурак.

Підприємства-учасники "Укроборонпрому" активно переходять на міжнародні стандарти роботи – 70% із них вже сертифіковані за ISO 9001 та впроваджується система управління та гарантування якості AQAP 2000. Про це йдеться в оприлюднених результатах діяльності Концерну в 2016 році. 40 підприємств-учасників "Укроборонпром" отримали доступ до Головного каталогу НАТО з логістики (NATO Master Catalogue of References for Logistics). Цей інструмент дозволив підприємствам вітчизняного ОПК вийти на міжнародний ринок озброєння та реалізовувати програму імпортозаміщення. Запровадження роботи з каталогом допомогло “Укроборонпрому” швидко знайти європейських постачальників на заміну російським.

Нагадаємо, “Укроборонпром” розробив стратегію реформування ОПК України, яка зокрема, передбачає внутрішній і зовнішній аудит. Він дозволяє отримати об’єктивний погляд на Концерн з боку провідних міжнародних експертів, сфокусуватися на ефективному використанні ресурсів, впровадити міжнародні стандарти управління та систему звітності. Це допоможе залучити нових інвесторів, запропонувати їм зрозумілий принцип входження в капітал, захистити самі інвестиції та створити унікальну ринкову пропозицію.

Серед інших ключових напрямків стратегії реформування ОПК від “Укроборонпрому”: кластеризація, корпоратизація, захист технологій і створення платформи інноваційних розробок.