У ТОП-керівництві “Укроборонпрому” – кадрові змін

Про призначення виконуючого обов’язки генерального директора 

Президент України Володимир Зеленський призначив виконуючим обов’язки генерального директора Державного концерну "Укроборонпром" Ігоря Фоменко, який працював в компанії заступником генерального директора з виробництва. Відповідний Указ опубліковано на сайті Президента 6 жовтня 2020 року. 

Ігор Фоменко працює в Укроборонпромі з листопада 2019 року. Обіймав посади заступника генерального директора з бронетанкової, радіолокаційної та спеціальної техніки, пізніше очолив увесь напрямок виробництва Концерну. 

Ігор Фоменко отримав ступінь MBA в Institute of International Business Relations (Німеччина), пройшов курси Executive Education в Harvard Business School та INSEAD. Ігор Фоменко працював на Луганському акумуляторному заводі, Луганському станкобудівному заводі, який було реорганізовано та перетворено в Луганський патронний завод. Обіймав керівні посади на у холдинговій компанії АвтоКрАЗ, Corum Group, ICDI Group. 

Ігор Фоменко продовжить трансформацію Укроборонпрому та реформування оборонних підприємств концерну, розпочаті новою командою.

У пріоритетах Ігоря Фоменко: своєчасне забезпечення сил безпеки та оборони якісним озброєнням та військовою технікою; підвищення якості продукції та послуг; розвиток та модернізація підприємств оборонної галузі шляхом корпоратизації і трансформації у співпраці з Міністерством стратегічних галузей промисловості. 

"Також серед своїх першочергових завдань бачу підвищення соціальних стандартів, створення позитивного іміджу роботодавця для залучення інженерних талантів та молодих конструкторів, що допоможе оновити професійний склад працівників підприємств Концерну", – прокоментував Ігор Фоменко.

Про зміну ролі Айвараса Абромавичуса

Іншим Указом Президент задовольнив заяву на звільнення Айвараса Абромавичуса, який два місяці тому оголосив про плани змінити власну роль в Концерні і покинути посаду генерального директора Укроборонпрому. За рік роботи Айварас Абромавичус повністю оновив команду Укроборонпрому та 20 підприємств, стабілізував роботу компанії, запустив міжнародний аудит, зберіг темпи промислового виробництва оборонних підприємств Концерну та виконання державного оборонного замовлення. У Концерні під управлінням Айвараса розробили стратегію трансформації та повністю підготувати компанію до першого етапу реформи.

“Перша стадія трансформації Концерну – завершена. Підготовлена стратегія і план реорганізації роботи Укроборонпрому та підприємств, сформована потужна команда, змінено багато операційних процесів, тривають аудити, директори працюють над стратегіями мабутніх галузевих бізнес-одиниць. Це – тільки початок трансформації, яка триватиме декілька років і потребуватиме системної роботи й політичної підтримки. В цьому бачу основне завдання нового менеджменту Концерну. Я впевнений, що команда Концерну продовжить і в повній мірі здійснить цю реформу, яка оздоровить всю оборонну галузь і зробить її привабливою для інвестицій", – прокоментував Айварас Абромавичус. 

Про інші кадрові зміни в ДК “Укроборонпром”

1 жовтня змінено кількість керівного складу Концерну та запроваджено новий штатний розпис, що є продовженням удосконалення управлінської моделі Укроборонпрому. 

Надія Васильєва, яка опікувалася питанням розвитку інновацій в Укроборонпромі, залишила команду наприкінці вересня. На посаді заступника гендиректора з інновацій Надія здійснила низку проектів з цифровізації Концерну та окремих оборонних підприємств, перезапустила роботу науково-технічної ради та конструкторського напрямку. До Концерну Надія працювала генеральним директором компанії "Майкрософт Україна". Відповідний структурний підрозділ також було реорганізовано, а функції – розподілено всередині команди. Лідерство у питанні інновацій для оборонної промисловості відійде Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості, яке має намір створити Агентство з розвитку оборонних технологій. 

Руслан Корж, радник генерального директора зі стратегічних проектів, також покинув компанію наприкінці вересня. Руслан Корж займався в Укроборонпромі питаннями розвитку авіаційної галузі та опікувався роботою авіабудівних та авторемонтних підприємств Концерну.  

Роман Бондар, який керував Офісом трансформацій, став першим заступником генерального директора і продовжує працювати в команді над реформою та перетворенням Укроборонпрому. Роман також відповідатиме за розбудову корпоративного управління, організаційну ефективність, закупівлі, корпоратизацію та створення галузевих холдингів.

Денис Кравченко продовжує розвивати напрямок суднобудування на посаді директора дивізіону. 

Нова структура управління допомагає ефективніше координувати діяльність понад сотні підприємств оборонної галузі та Концерну.