Україна – Бразилія: розпочато діалог про співробітництво у галузі оборонної промисловості

24 вересня 2020 року відбулась міжнародна відеоконференція щодо ключових напрямів співпраці України та Бразилії у сфері оборонної промисловості.

З боку України у діалозі взяв участь посол України в Бразилії Ростислав Троненко, аташе з питань оборони України в Бразилії Володимир Савченко, перший заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Валерій Іващенко, заступник генерального директора з маркетингу та збуту ДК "Укроборонпром" Михайло Морозов, заступник голови Державного космічного агентства України Володимир Міхеєв, представники Міністерства закордонних справ України, представники ДП ДГЗП "СпецТехноЕкспорт" та інших підприємств оборонно-промислового комплексу України.

Бразилію представили директор Секретаріату з питань оборонної продукції Міністра оборони Бразилії Маркус Розас Дего Понтіс, директор департаменту розвитку торгівлі Луіс Антоніо Дуізіт Бріто, а також представники Міністерства іноземних справ Бразилії.

Під час конференції було обговорено поточний стан співпраці між оборонними промисловостями та шляхи її активізації. Кожна зі сторін представила своє бачення потенційних тем для подальшого діалогу.

Директор "СпецТехноЕкспорт", окрім пропозицій щодо постачання сучасних зразків озброєння та військової техніки, розповів про перспективи співпраці у сфері спільних розробок та озвучив пропозиції української сторони щодо можливих напрямів такого співробітництва.

Сторони домовились про підготовку до підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо розвитку виробництва та комерційного використання оборонного виробництва та Меморандуму про взаєморозуміння з питань науково-технічного співробітництва в оборонній галузі.

Підписання заплановано у рамках наступного етапу діалогу, який відбудеться під час візиту бразильської делегації в Україну у жовтні поточного року. Представники Бразилії відвідають українські виробничі підприємства та випробувальні полігони.

Започаткований діалог є важливою подією для розвитку співпраці оборонних промисловостей обох держав та, наразі, є пріоритетним напрямом розвитку відносин України та Бразилії.