Українська делегація в Японії: відбулася зустріч міністрів оборони

У середу, 17 березня, у Токіо в рамках офіційного візиту української делегації, ініційованого японською стороною, відбулася зустріч Міністра оборони України Андрія Тарана з Міністром оборони Японії Нобуо Кіші.

Як повідомляє Міноборони України, очільниками оборонних відомств двох країн було досягнуто низки домовленостей з широкого кола воєнно-політичних та військових питань.
Нобуо Кіші підтвердив незмінну позицію Японії, яка поважає незалежність і територіальну цілісність України і вважає незаконними будь-які спроби змінити ззовні територіальний статус-кво держави.

Міністри підтвердили важливість подальшого розвитку двостороннього оборонного співробітництва на основі Меморандуму між двома міністерствами щодо співробітництва та обмінів у сфері оборони, обговорили можливості галузей оборонної промисловості обох країн, а також визначили шляхи співпраці в сфері обміну технологіями, товарами військового призначення та подвійного використання.

"Ми домовились про проведення другого раунду українсько-японських консультацій з питань безпеки на рівні високих представників міністерств оборони та закордонних справ двох країн у форматі "2 на 2" восени 2021 року. Також розглянули можливість організації обміну досвідом військовослужбовців двох країн, зокрема Сухопутних військ та Сил спеціальних операцій. Зрештою японська сторона підтвердила залучення представників Сил самооборони Японії до багатонаціональних навчань на території України "Сі Бриз-2021" та висловила готовність долучитись до навчань "Спільні зусилля-2021", — повідомив Андрій Таран.

Нагадаємо, що до складу офіційної української делегації також входить генеральний директор Державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв. 16 березня після прибуття до Японії він отримав позитивний тест на Covid-19. Наразі очільник Концерну перебуває на самоізоляції у Посольстві України.