Українське військо посилилось черговою партією з понад 200 одиниць ОВТ від "Укроборонпрому" та приватних зброярів

 

ДК "Укроборонпром" та приватні обороні підприємства передали до українського війська чергову партію озброєння та військової техніки. Урочистий захід, за участю Президента України Петра Порошенка, відбулись на одному з військових аеродромів Житомирської області.

Під час передачі українське військо отримало понад 200 одиниць озброєння та військової техніки, більшість з яких було відремонтовано, модернізовано та виготовлено підприємствами "Укроборонпрому".

Загалом до Збройних Сил передано понад 70 одиниць бронетехніки, понад 30 одиниць артилерії, зокрема реактивні системи залпового вогню та самохідні артилерійські установки, а також значна кількість автомобільної та спеціальної техніки.

Повітряні Сили України поповнились декількома далекобійними зенітними ракетними комплексами С-300, військово-транспортним літаком Іл-76МД, модернізованим штурмовиком Су-25М1К, модернізованим винищувачем МіГ-29МУ1. Також українська авіація отримала вертольоти Мі-8, частина з яких призначена для ведення радіоелектронної боротьби.     

Українська армія отримала значне посилення і безпілотними літальними апаратами, декілька десятків яких було передано приватними зброярами. Крім того, до війська була направлена автоматизована система бойового управління авіацією та протиповітряної оборони "Ореанада".

"Сьогодні ми з вами зібралися для урочистої події – звіту "Укроборонпрому" про те, що вдалося зробити за цей короткий час. Нарощення швидкості, темпів і якості роботи підприємств оборонпрому", – підкреслив Петро Порошенко.

"Можу наголосити, що сьогодні передаються до лав Збройних Сил України майже 10% того, що оборонпром спромігся зробити за рік. І це дуже  важливо, бо в армії сьогодні чекають новітні і модернізовані системи залпового вогню. Бичимо нарощування можливостей бронетехніки, артилерії", – сказав Глава держави.

Сьогодні у Житомирській області ми передаємо до лав ЗСУ нову та модернізовану військову техніку та озброєння. У Держбюджеті 2019 нарешті видатки виключно на оборону перевищують 3% ВВП, а всього на сектор оборони і безпеки планується витратити більше 5% ВВП. На армію на наступний рік виділено більше 102 млрд грн. Це на 16 млрд більше, ніж минулого року. Також зростають можливості ефективного імпорту зброї. Вчора був прийнятий Закон, який дозволяє Міноборони, ЗСУ, Генштабу напряму закуповувати те, що наші партнери з НАТО готові нам постачати. Як тільки цей закон надійде на підпис Президенту, я одразу його підпишу. #НоваАрмія

Опубликовано Петро Порошенко Пятница, 21 декабря 2018 г.

Петро Порошенко зауважив, що зустріч сьогодні надзвичайно важлива. "Вона відбувається під час дії режиму воєнного стану. І сьогодні ми маємо продемонструвати українському народу з одного боку зростаючі мобільні бойові можливості Збройних Сил України, що саме зроблено оборонно-промисловим комплексом, керівництвом Збройних Сил України для  підвищення могутності, сили ЗС для відсічі російському агресору", – підкреслив Президент.

Глава держави зазначив, що саме завдяки ефективним і швидким діям керівництва держави, керівництва ЗСУ, Раді національної безпеки і оборони, Уряду, Верховної Ради на сьогоднішній день різко нарощено можливості захисту суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави за основними напрямками можливого удару російського агресора.

"Ми маємо беззаперечні докази різкого нарощування кількості збройних сил Росії вздовж українсько-російського кордону і на територіях Азово-Чорноморського басейну", – особливо підкреслив він.

За словами Президента, за період дії воєнного стану були здійснені рішучі дії по скороченню термінів бойового злагодження українських бригад, передислокації окремих бригад у місця вірогідного удару близько до операції Об’єднаних сил та вздовж азовського узбережжя. "Чітко продемонстрували, що у випадку початку широкомасштабної агресії буде набагато збільшена ціна, яку Росія заплатить за ці абсолютно авантюрні і безвідповідальні дії", – додав Петро Порошенко.

Він також повідомив, що відбуваються навчання і підготовка систем територіальної оборони в десяти областях, де було оголошено воєнний стан. "Я можу сказати, що не всі виявилися готовими і ті тренування, які були проведені, значно наростили швидкість реагування у випадку агресії", – зазначив Петро Порошенко.

"Сьогодні, на жаль, небезпека російської агресії поки що не зменшена. Але нарощені наші можливості, збільшена міжнародна солідарність", – також сказав Президент. Він нагадав, що в цих умовах наші міжнародні партнери прийняли рішення про продовження санкцій проти Російської Федерації. Прийнято резолюції Конгресу США, Європарламенту про рішуче засудження акту агресії на Чорному морі і одноголосна вимога світу до країни-агресора негайно і безумовно видати 24 українських військовослужбовців і повернути кораблі ВМС ЗСУ, забезпечити свободу судноплавства в Азовському морі, яке агресор здійснив спробу окупувати.

Президент Петро Порошенко наголошує, що відповідно до рішення Воєнної кабінету та Ради національної безпеки і оборони була затверджена воєнна складова Державного бюджету на 2019 рік. Про це Глава держави повідомив під час робочої поїздки на Житомирщину.

"Як і передбачається законом, у воєнному бюджеті нарешті видатки виключно на оборону перевищують 3% ВВП, а  всього на сектор оборони і безпеки планується витрати більше 5% ВВП. На армію на наступний рік виділено близько 102 мільярдів гривень. На 16 мільярдів більше, ніж минулого року", – повідомив Верховний Головнокомандувач ЗСУ. При цьому він додав, що це відбувається завдяки макрофінансової стабілізації внаслідок співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема співпраці з ЄС, МФВ та Світовим банком.

Президент також додав, що сьогодні золото-валютні резерви України "вже перевищили 20 млрд доларів, що свідчить про міць економічної ситуації країни".

Петро Порошенко також підкреслив, що таке фінансування дозволяє передавати у Збройні Сили України нове озброєння та техніку.  За його словами, у найближчий перспективі  ЗСУ отримують нове ракетне озброєння "Вільха" та "Нептун".

"Є гроші, нарешті, для закупівлі для Збройних Сил України в перспективі таких новітніх комплексів, як ракетне озброєння "Вільха", яке пройшло успішне випробування, ракетне озброєння "Нептун", самохідну артилерійську установку "Богдана", ударний розвідувальний комплекс "Сокіл" та високоточний снаряд "Квітник" і багато іншого", – повідомив Верховний Головнокомандувач ЗСУ. При цьому він зауважив, що це неповний перелік, але його ще зарано повідомляти для засобів масової інформації.

Глава держави подякував науковому і виробничому персоналу оборонно-промислового комплексу, які задіяні у виконанні оборонного замовлення.

Більше фото за посиланням.