"Укроборонпром" чекає на приєднання Держаудитслужби до міжнародного аудиту Концерну

ДК "Укроборонпром" очікує, що Державна аудиторська служба України приєднається до великого міжнародного аудиту, який незабаром розпочнеться в Концерні. Про це заявили у прес-службі "Укроборонпрому".

Як наголосили у Держконцерні, цей аудит проводитиме одна з провідних всесвітньо відомих компаній, яку буде відібрано за результатами прозорого тендеру. Отже, Державна аудиторська служба України матиме змогу поспівпрацювати зі своїми закордонними колегами. Це дозволить прибрати всі можливі політичні ризики.

"Ми не знаємо, як відбувається робота Держаудитслужби станом на зараз. Але раніше неодноразово повідомлялося про спроби її працівників сформувати базис для проведення неоднозначних політично заангажованих рішень. Вважаємо, що спільні проекти з визнаними іноземними компаніями могли б допомогти Держаудитслужбі навіть суто репутаційно", – сказали у Концерні.

В "Укроборонпромі" додали, що здивовані інформацією про начебто недопущення працівників Держаудитслужби на територію Концерну. 17 жовтня представники Держаудитслужби вільно зайшли до головного офісу "Укроборонпрому", але не дочекались керівництва Концерну.  

"Держконцерн реалізує політику відкритості та прозорості. Це стосується як правоохоронних органів, так і громадських діячів і журналістів", – підкреслили в Держконцерні.

Нагадаємо, ДК "Укроборонпром" запустив антикорупційну програму в 2014 році. Вона передбачає внутрішній аудит та залучення зовнішніх аудиторів, співпрацю зі ЗМІ, громадськими організаціями, державними і міжнародними інституціями, зокрема – Transparency International Україна. Концерн використовує прозорі тендерні процедури для закупівлі товарів і послуг.

"Укроборонпром" системно бореться з будь-якими порушеннями на своїх підприємствах і тісно співпрацює з правоохоронними органами, журналістами і громадськими організаціями. За 3 роки Держконцерн передав правоохоронцям 183 матеріали щодо порушень на загальну суму понад 657 млн грн. За направленими матеріалами правоохоронними органами розпочато 41 кримінальне провадження. Загалом на цей час відсторонено від посад 25 керівників підприємств.