"Укроборонпром" дякує депутатам за законодавчу підтримку програми заміщення російських товарів

ДК "Укроборонпром" висловлює подяку депутатам, які ухвалили важливі для оборонної галузі закони щодо підтримки програми імпортозаміщення. Так прокоментували у Держконцерні ухвалення Верховною Радою України 6 грудня низки законопроектів, які  звільняють від оподаткування митом і ПДВ ввіз засобів зв’язку і розвідки для української бронетехніки.

"Ухвалення цих законів – значний крок у впровадженні програми заміщення російських комплектуючих, яку реалізує "Укроборонпром". Завдяки ним Україна зможе імпортувати більше сучасної та точної іноземної технологічної продукції для вітчизняної бронетехніки за меншу ціну, а Збройні Сили України отримуватимуть якіснішу та водночас дешевшу техніку. Ми дякуємо депутатам, які підтримали ці  закони, важливі для зміцнення обороноздатності нашої держави", – наголосили у Держконцерні.

Зокрема, 6 грудня депутати ухвалили законопроекти №4592-д "Про внесення змін до статті 282 Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування митом продукції оборонного призначення", №4915-д "Про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість продукції оборонного призначення" і закон №5128  "Про внесення зміни до пункту 41 розділу ХХІ Митного кодексу України щодо постачання на митну територію України матеріалів (тканин) для виготовлення спеціальних засобів індивідуального захисту".

В "Укроборонпромі" додали, що очікують консолідованої позиції народних депутатів і стосовно інших законів, потрібних для реалізації стратегії реформування ОПК України. Зокрема, необхідно затвердити модель приватно-державного партнерства, надати заводам можливість створення спільних підприємств з іноземними партнерами, забезпечити секторальну підтримку і фінансове оздоровлення галузі.

Нагадаємо, "Укроборонпром" презентував стратегію реформування ОПК. Вона передбачає одночасну роботу у юридичній, технологічній та виробничій площинах. Реформа  складається з корпоратизації, створення Наглядових рад, аудиту із залученням міжнародних компаній, кластеризацію підприємств у ключових оборонних сферах, захист технологій та інноваційної платформи. Ці зміни дозволять інтегрувати оборонний комплекс України в світову спільноту, забезпечити його надійну та високотехнологічну роботу.