УКРОБОРОНПРОМ ЕВАКУЮВАВ ГРУПУ ПРАЦІВНИКІВ З РЕСПУБЛІКИ БАНГЛАДЕШ

Група з 11 фахівців державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "АВІАКОН", що входить до складу ДК "Укроборонпром", повернулася до України з Народної Республіки Бангладеш, де вони виконували зовнішньоекономічний контракт державної компанії "Укрінмаш". 

Фахівці-авіатори закінчили свою роботу за контрактом ще 9 квітня, але Бангладеш закрив повітряне сполучення через пандемію коронавірусу і виїхати за межі країни стало неможливо. Протягом цього часу наші фахівці перебували у безпечних умовах готелю і чекали на повернення додому. 

Операція з евакуації працівників Концерну з Бангладеш тривала майже місяць і була дуже складною з точки зору планування маршруту та отримання всіх необхідних дозволів в умовах закритого міжнародного авіасполучення. У Концерні відпрацьовували десятки сценаріїв евакуації групи авіаторів регулярними та нерегулярними рейсами. Завдяки співпраці з дипломатичними відомствами декількох країн нарешті вдалося отримати всі погодження для здійснення чартерного рейсу з Бангладеш до України. Витрати взяв на себе один зі спецекспортерів ДК "Укроборонпром".

З боку Концерну повернення співробітників додому координувала група фахівців під керівництвом заступника генерального директора з авіа- та ракетобудування Руслана Коржа.

"Ми намагалися спланувати евакуацію таким чином, щоб чартерним літаком могли повернутися в Україну не тільки наші працівники. Ми були готові відвезти всіх українців з Бангладеш та Індії, евакуацію яких можливо було документально здійснити для даного рейсу. Концерн ініціативно запропонував евакуювати чартером з Бангладеш співробітників іншого приватного підприємства,  які так само працювали там в рамках експортного контракту. Але нам повідомили, що вони все ще задіяні у випробуваннях, які до моменту здійснення рейсу не завершилися. Також, попри зусилля усіх дипломатів, здійснити евакуацію інших українців в період дії дозволів (72 години) на здійснення рейсу з Бангладеш, виявилося неможливим. Зокрема, для оформлення всіх дозволів необхідно було через МЗС отримати письмове підтвердження, що всі повернуті українці в обов’язковому порядку відправляться на обсервацію. Це обов’язкова вимога всіх українських органів. Однак, як повідомили нам, такої згоди на момент здійснення рейсу отримано не було. Водночас, затримувати рейс ми теж не мали можливості через стан здоров’я декількох наших працівників", – розповів він.

Також, за словами Коржа, на зворотному шляху чартерний літак мав здійснити зупинку в Баку для евакуації ще одного співробітника Концерну та одного співвиконавця контракту з приватної фірми. Однак в рамках даного рейсу вчасно оформити всі дозволи виявилося неможливо, тому у Концерні працюють над іншими сценаріями поверненням своїх колег з Азербайджану. 

"Ми дуже раді, що наші фахівці нарешті вдома! Ще раз хочу відмітити злагоджену роботу та сприяння з боку Міністерства закордонних справ України, Державної прикордонної служби та Міністерства внутрішніх справ, які дозволили нам це зробити і повернути своїх колег з іншої частини світу в  умовах карантину. Ця група фахівців нарешті в Україні, але в різних країнах світу залишається ще близько 50 наших співробітників, які продовжують виконувати контрактні зобов’язання поки це можливо в умовах приймаючих країн. З усіма ними ми на постійному зв’язку і обов’язково безпечно повернемо їх додому", – підкреслив Русан Корж. 

Нагадаємо, після початку карантину до України вже успішно повернулися 3 групи фахівців оборонних підприємств: 14 працівників – з Уганди, 3 працівників – з Ісламської Республіки Пакистан та 8 – з Азербайджанської республіки.