Укроборонпром готується до передачі Фонду держмайна та Міноборони 9 підприємств

Державний концерн "Укроборонпром" на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1229 від 9 грудня 2020 року готується до передачі 8 підприємств Концерну до Фонду державного майна України (ФДМУ) з метою їх подальшої приватизації та одного – до сфери управління Міністерства оборони України. Наразі до обидвох відомств направлені відповідні пакети документів, необхідні для підготовки актів приймання-передачі.

Нагадаємо, що згідно із зазначеною постановою КМУ зі складу Укроборонпрому було виведено 17 державних підприємств та передано корпоративні права ще двох акціонерних товариств. Таким чином, на сьогодні до складу Укроборонпрому входять 118 підприємств, з яких 21 – на тимчасово окупованій території.

З часу ухвалення постанови і до сьогодні Укроборонпром вже передав до ФДМУ 8 державних підприємств та корпоративні права ще 2 акціонерних товариств:

 1. ДП "Вінницький авіаційний завод "ВІАЗ"
 2. ДП "Запорізький автомобільний ремонтний завод"
 3. ДП "Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння"
 4. ДП "Харківський завод транспортного устаткування"
 5. ДП "Центральний науково-дослідний інститут навігації і управління"
 6. ДП "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод"
 7. ДП "171 Чернігівський ремонтний завод"
 8. ДП "Укроборонресурси"
 9. ВАТ "Завод "Квант"
 10. ПАТ "Херсонський завод "Судмаш"

У процесі передачі до ФДМУ та Міноборони перебувають такі підприємства:

 1. ДП "Український радіотехнічний інститут"
 2. ДП "Укроборонлізинг"
 3. ДП "Рівненський автомобільний ремонтний завод"
 4. ДП "Спеціальне конструкторське бюро "Молнія"
 5. ДП "Науково-дослідний інститут "Буран"
 6. ДП "Центральне конструкторське бюро "Ізумруд"
 7. ДП "Закарпатське вертолітне виробниче об’єднання"
 8. ДП “Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут”
 9. ДП "Українська авіаційна транспортна компанія" (до Міноборони).

Крім того, Концерн – після ухвалення відповідної постанови Уряду – планує передати до Державного космічного агентства України ще два підприємства: Тернопільське державне науково-технічне підприємство "Промінь" та Державне науково-дослідне підприємство “Конекс”.

Підприємства Укроборонпрому, які увійшли до переліку на відчуження, або не здійснювали фінансово-господарської діяльності, або були збитковими та мали незадовільні економічні показники.

Загальна вартість активів зазначених підприємств станом на 01.07.2020 становила понад 280,6 млн грн. При цьому тільки за перше півріччя 2020 року вони отримали збитків на суму майже 15 млн грн, а сума загальної заборгованості із заробітної плати становить понад 7,6 млн грн.

Даній постанові Уряду передувало раніше ухвалене Наглядовою радою Концерну рішення про виведення згаданих підприємств зі складу Укроборонпрому. Це дозволяє забезпечити ефективне використання майна підприємств, які де-факто давно втратили будь-який зв’язок з оборонно-промисловим комплексом, а також зосередитися на реформуванні тих, які повинні скласти кістяк майбутніх холдингів трансформованого Концерну.