Укроборонпром і QTERMINALS розвиватимуть стивідорну діяльність у Спеціалізованому морському порту "Ольвія"

22 грудня ДП "Укроборонсервіс", яке входить до Державного концерну Укроборонпром, підписало Меморандум про взаєморозуміння з ТОВ "Кютерміналз Ольвія" – проєктною компанією катарського портового оператора QTerminals W.L.L.

На виконання відповідного Рішення Ради національної безпеки і оборони України концерн вжив заходів щодо утворення стивідорної компанії з обробки вантажів військового та подвійного призначення на території Спеціалізованого морського порту (СМП) "Ольвія".

Підписання Меморандуму дає можливість Укроборонсервісу здійснювати повноцінну стивідорну діяльність та ефективно використовувати портову інфраструктуру.

Також з 22 грудня ДП "Укроборонсервіс", як портовий оператор, має можливість обробляти вантажі військового та подвійного призначення, як для потреб Міністерства оборони України, так і для підприємств Укроборонпрому.

У заході взяли участь Міністр інфраструктури України Владислав Криклій, заступник генерального директора ДК "Укроборонпром" з виробництва Ігор Фоменко, представники компаній QTerminals W.L.L., ДП "Укроборонсервіс" і ДП "Стивідорна компанія "Ольвія".

Крім цього, реалізація Меморандуму врегульовує питання, пов’язані зі спільним користуванням інфраструктурними об’єктами, та допоможе сторонам об’єднати зусилля заради досягнення спільних цілей, зокрема, розвитку стратегічної інфраструктури СМП "Ольвія", а також створення умов для надання послуг з обробки вантажів, які відповідатимуть найкращим міжнародним стандартам.

Довідково

Спеціалізований морський порт "Ольвія" (до січня 2017 року – СМП "Октябрьск") заснований у 1992 році на базі 3-го вантажного району Миколаївського морського торгового порту. Об’єкт проєктувався для переробки спеціалізованих вантажів, здебільшого військової техніки. СМП "Ольвія" розташовано у 25 км від Миколаєва на лівому березі Дніпро-Бузького лиману.

ДП "Укроборонсервіс" – державне підприємство, створене у 1993 році. Головним напрямком діяльності Укроборонсервісу є реалізація державних інтересів України у сфері експорту та імпорту продукції та послуг військово-технічного та спеціального призначення. За роки свого існування підприємство встановило ділові контакти з державними та недержавними організаціями та фірмами понад 30 країн світу і завоювало репутацію надійного ділового партнера.

QTerminals W.L.L. – компанія, яка управляє терміналами, спільно створена Mwani Qatar (51% акцій) та Milaha (49% акцій) для надання послуг з транспортування контейнерних, генеральних та інших вантажів, офшорних послуг у фазі 1 порту Hamad, входу Катару у світову торгівлю. QTerminals відповідає за забезпечення імпорту та експорту Катару, його морські торговельні потоки та стимулювання економічного зростання на місцевому та регіональному рівнях.

Компанія QTerminals W.L.L. стала переможцем концесійного конкурсу, який проводило Міністерство інфраструктури України. 20 серпня підписано договір про передачу в концесію Спеціалізованого морського порту "Ольвія".