"УКРОБОРОНПРОМ" НАПОЛЯГАЄ НА ОНОВЛЕННІ ПРАВИЛ ПРИЙНЯТТЯ НА ОЗБРОЄННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ

ДК "УКРОБОРОНПРОМ" звертається до Міністерства оборони України та інших профільних відомств з проханням переглянути правила прийняття на озброєння ЗСУ нових зразків зброї та техніки – для відповідності цих правил вимогам військового часу. Про це повідомляє прес-служба Концерну.

Нагадаємо, 28 листопада заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Ігор Павловський повідомив, що одна з найсучасніших бронемашин виробництва "УКРОБОРОНПРОМу" – БТР-3 – була прийнята на забезпечення української армії лише тиждень тому.

Як відомо, перші зразки новітньої бронемашини були виготовлені Київським бронетанковим заводом ще на початку 2010 року. Від того часу БТР-3 був прийнятий на озброєння кількома арміями світу. Водночас, через бюрократію та недбалість українських військових чиновників наші військові досі не мали змоги використовувати новинку вітчизняного оборонпрому у боротьбі з агресором.

Серйозне занепокоєння представників оборонної промисловості України викликає також низький темп прийняття на озброєння нових видів ОВТ у той час, коли підприємства оборонної галузі у 2015 році збільшили виробництво техніки у 36 разів та лише за 9 місяців виготовили майже 700 зразків озброєння та військової техніки. На фоні активних бойових дій на Сході України зволікання з прийняттям на озброєння ОВТ з боку військових генералів викликає очевидні питання.

"УКРОБОРОНПРОМ" також наполягатиме на наведенні ладу у військовій термінології щодо цього питання. Зокрема, дивною щодо новітнього бронетранспортера виглядає конструкція "прийнято на забезпечення ЗСУ", наче мова про чоботи або консерви. Сподіваємося, що БТР-3 буде прийнято не на забезпечення, а реально на озброєння української армії.

З огляду на вищевказане, Концерн також просить регламентувати правила та строки проведення випробувань нової техніки. Останні випробування бронемашини "Дозор-Б" продемонстрували непрозорість цього процесу.  Коли зворотній зв’язок від військових чиновників приходить після критики у ЗМІ – це не викликає довіри ані в українських виробників ОВТ, ані в експертів та громадськості, підкреслили в "УКРОБОРОНПРОМі".

Нагадаємо, у 2014 році ДК "УКРОБОРОНПРОМ" на 100% виконав Державне оборонне замовлення.