"Укроборонпром" нарощує артилерійську міць армії України

ДК "Укроборонпром" продовжує нарощувати боєздатність артилерійських частин та з‘єднань Збройних Сил України. Демонстрація можливостей артилерійської міцності України пройшли 3 листопада на одному з військових полігонів Київської області за участю Президента України Петра Порошенка.

"Загалом лише за поточний рік Збройні сили України отримали понад 600 одиниць зразків артилерійського озброєння, більше 250 одиниць приладів нічного бачення та інших сучасних зразків озброєння", – поінформував глава держави. Він також нагадав, що за цей рік було прийнято на озброєння переносний ракетний комплекс "Корсар", що виготовляється "Укроборонпромом".

У ході практичного заняття були задіяні: реактивні системи залпового вогню, міномети , протитанкові ракетні комплекси, передові комплекси розвідки цілей та коректування вогню, а також інше артилерійське озброєння.

За останні три роки "Укроборонпром" передав українській армії більше 4000 одиниць ракетно-артилерійського озброєння, серед яких самохідні артилерійські установки, системи реактивного залпового вогню, міномети, протитанкові ракетні комплекси, яке допомагає нашим захисникам боронити Україну. А зараз підприємства "Укроборонпрому" концентрується, в тому числі, на передових розробках, які зможуть вивести українську артилерію на принципово новий рівень.

На завершальній стадії знаходяться випробування високоточних артилерійських снарядів, які є зразками "розумного зброї". Використання таких снарядів відкриває перед українськими артилеристами нові можливості, різко підвищуючи боєздатність і ефективність артилерії.

Йде робота над створенням комплексу управління вогнем артилерійського дивізіону – "Оболонь-А". Цей комплекс дозволяє обробляти інформацію відразу про десятки цілях, отримуючи дані від наземних і повітряних засобів розвідки.

В автоматичному режимі "Оболонь-А" дозволяє вести планування вогню і передавати цілі для знищення. При цьому оператори бачать дані про кожного артилерійському cтволу в дивізіоні.

Також йде робота над створенням контрбатарейного радара, який разом з дронами і наземними засобами спостереження і розвідки, дозволить значно підвищити ефективність вогню артилерії.

Активно йде розробка сучасних типів артилерійських озброєнь, в першу чергу за програмою створення "ракетного щита України". У військах активно експлуатується розвідувальні дрони Spectator, створені в рамках співпраці з "КПІ ім. Ігоря Сікорського" і автоматизовані комплекси розвідки, які дозволяють визначати місцеположення ворожих сил і коригувати вогонь українських бійців.

"По суті зараз мова йде про створення повного комплексу засобів і озброєнь для українських артилеристів, які повністю відповідають сучасним вимогам війни. А саме, з точністю до метра знати, де знаходяться цілі і знищити їх з першого ж пострілу", – повідомили в Концерні.