Укроборонпром ознайомив РНБО з концепцією реформування Концерну

Команда ДК "Укроборонпром" на чолі з генеральним директором Айварасом Абромавичусом провела робочу зустріч з Олексієм Даніловим, секретарем Ради національної безпеки та оборони. 

Зустріч була присвячена питанням трансформації державного концерну, корпоратизації підприємств, створенні галузевих холдингів та центрального органу виконавчої влади, відповідального за формування та забезпечення реалізації державної військово-промислової політики та функцій з управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі.

Генеральний директор концерну Айварас Абромавичус розповів Секретарю РНБО про те, як саме реформа Укроборонпрому трансформує поточні практики в управлінні виробничими процесами підприємств і дасть можливість створити пріоритетні продуктові платформи, на розвитку яких буде сконцентровані нові галузеві бізнес-одиниці, що будуть створені на заміну Укроборонпрому. 

Він також зауважив, що реформа Концерну неможлива без законодавчих змін і потребує злагодженої роботи всіх органів влади, що регулюють зараз державну оборонну сферу.

Секретар РНБО України привітав ініціативу щодо реформування "Укроборонпрому", але водночас наголосив, що основну модерацію цього процесу має виконувати Уряд, якому підпорядкований Концерн, зокрема, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Він також зауважив, що плани щодо реформування ДК "Укроборонпром" мають бути суттєво доопрацьовані з урахуванням потреб Збройних Сил України у контексті функціонування оборонно-промислового комплексу, сучасних світових тенденцій розвитку озброєння та техніки і міжнародної кооперації.

Окремо керівництво Укроборонпрому розповіло секретарю РНБО про стан виконання Указу Президента №59/2020, зокрема, про обсяги забезпечення своєчасного постачання підприємствами – учасниками Концерну озброєння та військової техніки, надання послуг і виконання робіт для потреб Збройних Сил України в умовах карантину, процес підготовки законодавства, необхідного для фінансового оздоровлення підприємств галузі та запуску реформи.