"Укроборонпром" підписав Меморандум про співпрацю з Миколаївською ОДА

Оновлений Меморандум про співпрацю Державного концерну "Укроборонпром" з Миколаївською обласною державною адміністрацією в рамках виконання державного оборонного замовлення, імпортозаміщення та програм соціально-економічного розвитку підписали 22 серпня. Цей документ став результатом зустрічі Генерального директора найбільшого оборонно-промислового об’єднання країни Романа Романова з Губернатором Миколаївщини Олексієм Савченком.

Вперше подібний документ був підписаний 30 квітня 2015 року, коли Миколаївська область, однією з перших, приєдналась до програми імпортозаміщення "Укроборонпрому", втім за 2 роки регіон продемонстрував невтішну статистику по кооперації та не використав і половини свого потенціалу.

Сім підприємств-учасників Концерну, що знаходяться в регіоні, виготовили продукції на 4,6 млрд грн в 2015 році, на 5,4 млрд грн в 2016, а за перше півріччя 2017 вже на 1,2 млрд грн. Загальний об’єм відрахувань до бюджетів всіх рівнів цими підприємствами склав 683,1 млн грн в 2015, 655,1 млн грн в 2016, за перше півріччя 2017- 279,1 млн грн.  Для прикладу: Миколаївський бронетанковий завод, після років простою, розігнав потужності та системно працює над замовленнями – вже зараз підприємство має роботи аж до кінця 2018 року.

В рамках вже існуючої кооперації підприємства "Укроборонпрому" розмістили замовлень на миколаївських підприємствах різної форми власності на 18,3 млн грн в 2015 році, на 26 млн грн в 2016, а в 2017 році планують замовити на 32 млн грн.   Для порівняння: сусідня Херсонська область в 2017 році отримає замовлень на понад 50 млн грн.

"Укроборонпром" пропонує миколаївським промисловцям і підприємцям стати партнерами Концерну – виробляти комплектуючі для оборонної промисловості. Концерн може замовляти компоненти й в іноземців, але все це можуть виготовляти в Україні. Цей Меморандум та розвиток кооперації забезпечують потік інвестицій в регіон", – підсумували очільник "Укроборонпрому" Роман Романов та Голова МОДА Олексій Савченко.