УКРОБОРОНПРОМ ПІДВИЩИВ ЕФЕКТИВНІСТЬ ОРЕНДИ ТА ПРОДАЖУ НАДЛИШКОВОГО МАЙНА НА 24%

Укроборонпром за підсумками 10 місяців 2020 року заробив 27,4 млн грн на прозорій оренді та продажах надлишкового майна підприємств Концерну.

На сьогодні у власності підприємств Укроборонпрому перебуває понад 11 мільйонів кв.м нерухомості (будівель та споруд). З них понад 1,5 мільйони кв.м – надлишкове майно, яке вже давно не задіяне у виробничих процесах підприємств Концерну, а відтак, може бути продане або передане в оренду.

Задля підвищення прозорості та ефективності розпорядження надлишковими активами, Концерн створив Реєстр щодо передачі в оренду та відчуження державного майна, де систематизував інформацію від підприємств. Так, згідно з реєстром, станом на листопад 2020 року підприємства Укроборонпрому налічували, зокрема, для відчуження – 950 тис. кв.м, оренди – 380 тис. кв.м, списання – 175 тис. кв.м, для передачі до комунальної власності – 70 тис. кв.м.

“Укроборонпром тільки завдяки ретельно виписаним умовам до договору оренди підвищив ефективність розпорядження майном на 24% або на 229 тисяч грн на місяць”, – сказав директор з активів Державного концерну “Укроборонпром” Мустафа Найєм.

За 10 місяців поточного року Концерн запобіг непрозорій та незаконній приватизації 21,6 тис. кв.м орендованого майна оборонних підприємств, а також необгрунтованій зміні цільового призначення орендованого майна площею 221,9 кв.м в центрі Києва. Зокрема, недопущення зміни цільового призначення активів дало змогу отримувати додатково 1,2 млн грн на рік.

Станом на сьогодні Укроборонпром спрямував до правоохоронних органів 3 повідомлення щодо зловживань при розпорядженні державним майном на загальну суму 45,6 млн грн, за результатами яких зареєстровано 2 кримінальних провадження.

“Коли величезні площі заводів, збудованих ще у Радянському Союзі, простоюють, – виникають схеми із привласнення активів. Надлишкове майно Концерну та його підприємств має бути продане або передане в оренду максимально ефективно, відкрито та прозоро. Це дасть змогу спрямувати вивільнені кошти на оздоровлення та розвиток наших підприємств”, – підсумував Мустафа Найєм.