УКРОБОРОНПРОМ ПОГАСИВ ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО ЗАРПЛАТНІ НА 8 ПІДПРИЄМСТВАХ

Станом на кінець лютого 2020 року керівництву ДК "Укроборонпром" вдалося погасити заборгованість по зарплатні на 8 з 43 проблемних підприємств-учасників Концерну.

Про це повідомив генеральний директор ДК "Укроборонпром" Айварас Абромавичус за підсумками 150 днів роботи на посаді.

За словами Абромавичуса, борг перед працівниками певних підприємств, накопичувався роками і до складу Концерну такі активи потрапили вже "з безнадійною заборгованістю по заробітній платні".

Аби вирішити це питання, керівництво Укроборонпрому розробило та почало втілювати комплексну програму з фінансового оздоровлення підприємств. Втім, Абромавичус констатує, що повністю вирішити проблему із заборгованістю по заробітній платні та фінансово оздоровити десятки заводів оборонної галузі неможливо без участі Кабінету Міністрів України.  

Генеральний директор Укроборонпрому підкреслив, що жодна велика державна компанія в Україні не змогла вийти із важкого положення без державної підтримки: 

"Укроборонпром у період трансформації гостро потребує списання безнадійної заборгованості перед бюджетами різних рівнів, нам потрібні податкові пільги та більш гнучка дивідендна політика, надання дешевого фінансового ресурсу, пряма фінансова допомога та можливість самостійно продавати активи, тим самим вивільняючи та спрямовуючи ресурси на модернізацію, нові розробки та покращення умов праці", – заявив Абромавичус.

Наразі ДК "Укроборонпром" розробив та подав до Міністерства економіки законопроект про списання безнадійної заборгованості у розмірі 4,4 млрд грн. У Концерні розраховують, що це допоможе, зокрема, "Заводу ім. Малишева", Харківському авіаційному заводу, казенному заводу "Зірка" та іншим вийти із важкого положення.