"Укроборонпром" поглибить співпрацю з НАТО – результати зустрічі Генсекретаря Альянсу та Романа Романова

Укроборонпром та НАТО

Поглиблення співпраці ДК "Укроборонпром" і НАТО, розгортання спільних проектів, прискорення переходу підприємств Концерну на випуск продукції за стандартами НАТО – такі питання обговорили Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов під час робочої зустрічі.

Як наголосив очільник Держконцерну, зараз підприємства-учасники "Укроборонпрому" активно переводять виробничі потужності на натівські стандарти. Це дозволяє проектувати, розробляти і випускати продукцію, максимально адаптовану до прийнятих у Альянсі критеріїв.

"Максимальна кількість бронетехніки та ракетного озброєння вже робиться на підприємствах "Укроборонпрому" за стандартами НАТО. Українські військово-транспортні літаки вже випускаються з широким використанням комплектуючих світових лідерів, які стоять на техніці країн-члені НАТО. На сьогодні велика кількість підприємств "Укроборонпрому" також наполегливо працює у напрямку сертифікації підприємств за стандартом AQAP (Allied Quality Assurance Publications) 2000 серії. Це стандарт якості, якому більшість наших підприємств має відповідати вже найближчим часом. Як і техніка, яку вони випускають", – зазначив очільник Концерну Роман Романов.

 

Генеральний секретар Альянсу та очільник "Укроборонпрому" також обговорили подальші перспективи стратегічних транспортних перевезень для країн членів НАТО за програмою SALIS, які виконують літаки "Антонова" Ан-124 "Руслан", Ан-225 "Мрія" та Ан-22 "Антей".

Загалом, з 2006 по 2016 рік співпраці за цією програмою, літаки "Антонова" перевезли для Альянсу більше 122 тисяч тонн вантажу, здійснивши більше 2 000 польотів.

Нагадаємо, що підприємства-учасники "Укроборонпрому" активно переходять на міжнародні стандарти роботи – 70% із них вже сертифіковані за ISO 9001 та впроваджується система управління та гарантування якості AQAP 2000. 40 підприємств-учасників "Укроборонпром" отримали доступ до Головного каталогу НАТО з логістики (NATO Master Catalogue of References for Logistics). Цей інструмент дозволив підприємствам вітчизняного ОПК вийти на міжнародний ринок озброєння та реалізовувати програму імпортозаміщення. Запровадження роботи з каталогом допомогло "Укроборонпрому" швидко знайти європейських постачальників на заміну російським.