"УКРОБОРОНПРОМ" ПРЕЗЕНТУВАВ СНАЙПЕРСЬКУ ГВИНТІВКУ

У 2016 році "Укроборонпром" зосередиться на серійному виробництві новітніх високотехнологічних радарів для задоволення внутрішніх потреб і постачання на експорт. Про це в інтерв’ю інтернет-виданню Delo.UA розповів директор державного підприємства ДГЗП "Спецтехноекспорт" Павло Барбул.

За його словами, зараз "Укроборонпром" працює над відновленням потенціалу в галузі виробництва контрбатарейних радарів станцій радіотехнічної розвідки для потреб Збройних Сил України. Для початку серійного виробництва новітніх розробок у цій галузі потрібен певний час, щоб підтвердити технічні характеристики зразків, які повноцінно виконуватимуть свої функції на рівні з уже відомими в Україні американськими контрбатарейними радіолокаційними станціями TPQ-36.

Серед пріоритетних напрямків роботи ДК "Укроборонпром" на 2016 рік – реанімація виробництва комплексу дальньої радіотехнічної розвідки. Директор "Спецтехноекспорту" запевнив, що можливості українського оборонно-промислового комплексу дозволяють реалізувати ці плани. Адже, враховуючи актуальні потреби у забезпеченні обороноздатності армії, треба зосереджуватись на розвитку сучасних засобів протиповітряної оборони, радіотехнічної і повітряної розвідки.

Павло Барбул повідомив, що "Спецтехноекспорт" активно бере участь у тендерах на постачання низці країн високотехнологічних надсучасних радіолокаційних станцій. За 2015 рік державне підприємство поставило радіолокаційні станції українського виробництва двом країнам. Це, в свою чергу, сприяє фінансуванню подальших новітніх розробок в Україні.

"Мова йде про дуже дорогі високотехнологічні системи повітряного спостереження вартістю в декілька мільйонів доларів. В Індонезії ми конкуруємо у цій сфері з відомими світовими лідерами ринку, такими як Thales, Lockheed Martin", – пояснив Павло Барбул.

Державне підприємство "Спецтехноекспорт" – одна із найбільших компаній-спецекспортерів України у складі ДК "Укроборонпром". Вона спеціалізується на експорті та імпорті новітньої зброї, військової продукції і технологій, а також техніки спеціального призначення. "Спецтехноекспорт" тісно співпрацює з вітчизняними підприємствами, науково-дослідними центрами, конструкторськими бюро, а також державними та приватними компаніями з більш ніж 30 країн світу.