"Укроборонпром" презентував стратегію реформи оборонно-промислового комплексу України

У рамках міжнародної виставки "Зброя та безпека" державний концерн "Укроборонпром" презентував стратегію реформи оборонно-промислового комплексу України.

"Стратегія реформи передбачає одночасну роботу у юридичній, технологічній та виробничої площинах, що дозволить інтегрувати оборонний комплекс України в світову спільноту, забезпечивши його надійну та високотехнологічну роботу", – заявив під час презентації очільник ДК "Укроборонпром" Роман Романов.

Корпоратизація підприємств ДК "Укроборонпром" дозволить створити прозорі структури управління, Наглядові ради, встановити єдині загальноприйняті правила, в тому числі, для міжнародних інвесторів.

Окрім того, ще одним напрямом реформування оборонної галузі є створення кластерів, із можливістю залученням приватних компаній. Всього планується створення 5 кластерів – авіаційний, бронетанковий, суднобудівний, високоточне озброєння, РЛС та зв‘язку.

Ці кластери об’єднають профільні підприємства і будуть мати замкнутий цикл виробництва, вестимуть розробки нової техніки та виготовлятимуть новітню продукцію. На виконання цієї задачі у червні цього року був створений перший кластер – Українська авіабудівна корпорація – на фундаменті легендарного "Антонова".

Стратегія реформування також передбачає проведення прозорого аудиту, який дозволить інвесторам об‘єктивно оцінити можливості та перспективи співпраці із оборонно-промисловим комплексом України. А також створення майданчика, який об’єднає розробників, стартапи, інвестиційні фонди і військових – UkrARPA.

Нагадаємо, що Секретар РНБО України Олександр Турчинов урочисто відкрив виставку "Зброя та Безпека", на який ДК "Укроборонпром" демонструє свої останні досягнення та перспективне озброєння. Він акцентував увагу на прогресі, який за лічені роки досяг весь оборонний комплекс України.