"Укроборонпром" пропонує постачальникам палива чіткі правила формування ціни

Державний концерн "Укроборонпром" пропонує підприємствам, що входять до його складу, і нафтотрейдерам перейти до формульної системи ціноутворення при укладенні середньо- та довгострокових контрактів. Про це йшлося під час наради "Удосконалення закупівель палива підприємствами ДК "Укроборонпром", у якій взяли участь і представники компаній-постачальників.

У Концерні переконані, що об’єктивні правила корегування ціни, за умов постійних змін на нафтовому ринку, вкрай необхідні. Формульне ціноутворення дозволить оперативно реагувати на котирування вартості нафтопродуктів, а відтак, виконання договору буде рентабельним як для постачальників, так і для підприємств. Водночас, це суттєво знижує ризик невиконання договору. До того ж, застосування формульного підходу робить механізм коригування ціни прозорим.

Так, за словами директора дивізіону спецекспортерів, постачання, інформації та аналітики Віталія Цвігуна, формульне ціноутворення полягає у наступному: ціна самого палива, за якою у виробника його купує постачальник, може коливатися відповідно до ситуації на ринку. А ось маржа, яку отримує нафтотрейдер при укладанні середньо- та довгострокових контрактів, має залишатися сталою.

Крім того, у Концерні виступають за посилення відповідальності як підприємств, так і нафтотрейдерів. Перші – не повинні зволікати із підписанням договорів (пропонується обмежити час на їх укладення двома тижнями). Інші – мають дотримуватися та виконувати власні зобов’язання, що були взяті під час участі у тендері.

Виконання усіх зазначених умов дозволить гарантувати безперебійне постачання пального підприємствам оборонно-промислового комплексу.

В "Укроборонпромі" вже готові надавати підприємствам-учасникам Концерну огляди ситуації на нафтовому ринку, аби вони могли формувати об’єктивні початкові ставки на тендерних торгах.

Пілотний проект з оголошення тендерів із формульним визначенням ціни палива стартує вже найближчим часом на одному з найбільших підприємств Концерну – ДП "Антонов".