"Укроборонпром" просить ЗМІ дотримуватися журналістських стандартів і висвітлювати інформацію з різних боків

Надання пресою однобічної інформації, без коментарів другої сторони, – це грубе порушення журналістських стандартів. Так прокоментували у прес-службі ДК "Укроборонпрому" матеріал "Війна і бізнес. Як друзі Порошенка контролюють мільярдні замовлення Укроборонпрому. Частина перша" видання "Українська правда".

Як зазначили у прес-службі Держконцерну, журналісти "Української правди" провели значну роботу: зібрали документи, коментарі політиків і експертів, підготували схеми й інфографіки. Однак не зробили найважливішого: не надали точки зору суб’єкту матеріалу – "Укроборонпрому".

"В особистій переписці з автором матеріалу (копії переписки готові надати за запитом) ми чітко зазначили, що готові відповісти на всі питання і прокоментувати будь-які теми. Однак наступного тижня – після повернення з Брюсселю керівництва "Укроборонпрому", де воно представляє інтереси країни на Днях українського ОПК у штаб-квартирі НАТО. На жаль, журналіст цього поважного видання вирішив не чекати і видав однобічний матеріал, який містить викривлену інформацію, домисли та непідтверджені цифри. Як результат: представник ЗМІ порушив головне правило журналістики – плюралізм думок, а наші внутрішні та зовнішні вороги отримали ґрунт для вигадування чергової "зради", – наголосили у прес-службі Концерну.

Слід зазначити, що автор матеріалу був присутній на відкритому засіданні Комітету протидії та запобіганню корупції ВРУ та на власні очі бачив як "Укроборонпром" надавав документи та звітував про результати внутрішніх перевірок, за якими сформовано 130 звернень до правоохоронних органів.

"Виникає питання: хто або що змусило його настільки поквапитися із випуском тексту, щоб знехтувати журналістськими стандартами? Ми просимо всіх: і депутатів, і журналістів, і громадських діячів не тиражувати "зраду" і не втягувати 80-тисячний колектив Концерну в політику", – додали у прес-службі.

Нагадаємо, ДК "Укроборонпром" реалізує політику відкритості та прозорості, плідно співпрацює з журналістами, депутатами і правоохоронцями. Представники Концерну завжди готові надати всі документи, які можуть зацікавити журналістів чи громадськість, і відповісти на будь-які запитання.

"Укроборонпром" постійно звітує перед народом України, який є основним замовником Концерну. Цьогоріч "Укроборонпром" виконує роботи для Збройних сил України лише у розмірі 32,6% відсотків від всіх запланованих призначень на Державне оборонне замовлення. З розподілених державою 13,5 мільярдів гривень, які спрямовані на ремонт, модернізацію і виготовлення нового озброєння, ДК “Укроборонпром” отримав замовлення лише на 4,4 мільярда гривень. З цих коштів 1,6 мільярдів було направлено на ремонт техніки, а 2,8 – на створення нових зразків озброєння.

Держконцерн першим серед державних компаній запровадив прозору систему електронних закупівель. Завдяки ній Концерн заощадив понад 680 млн грн з моменту запуску системи. З них 374,9 млн грн було зекономлено в перші 9 місяців 2016 року.