"УКРОБОРОНПРОМ" ШИРОКО ВІДКРИВАЄ ДВЕРІ ДЛЯ МІЖНАРОДНИХ ІНВЕСТОРІВ – РОМАН РОМАНОВ

ДК "Укроборонпром" інтегрується у світовий ринок і запрошує всіх міжнародних партнерів до взаємовигідної співпраці. Про це сказав Генеральний директор ДК "Укроборонпром" на відкритті Українського форуму з оборони та безпеки, першої найбільшої міжнародної платформи в Україні, що об’єднала учасників українського ринку та міжнародних інвесторів – з фокусом на інвестиційні можливості вітчизняного ринку оборони та безпеки.

У Форумі взяли участь більш ніж 400 осіб. Серед них – понад 250 представників вищого керівництва компаній з 20 країн світу, у тому числі Boeing, Airbus, Thales International, Microsoft Corp., PCO SA, Sagem Défense Sécurité, Elbit Systems, Caterpillar Inc, Renault Trucks Defense, Honeywell Defense and Space Int., Orbital ATK, STC Delta та ін. У заході взяли участь керівники ТОП-100 українських і міжнародних компаній у сфері оборони та безпеки, українські виробники продукції у сфері оборонної промисловості, іноземні інвестори, представники міжнародних фінансових корпорацій, а також посольств іноземних держав. Зокрема, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Міністр оборони України Степан Полторак, Голова Служби безпеки України Василь Грицак, Заступник помічника Генерального Секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Ернест Герольд, Заступник Директора Офісу зв’язку НАТО в Україні Марк Опгенорт, Міністр оборони Грузії 1998-2004 рр. Давід Тевзадзе та ін. Подію висвітлювали понад 200 представників ЗМІ.

За словами Романа Романова, український оборонний комплекс сьогодні володіє потужностями, що значно перевищують потреби як внутрішнього ринку, так і поточного експорту. Наявність колосальної кількості виробничих майданчиків, обладнання, дослідного і конструкторського потенціалу, задіяних зараз лише на 30%, дозволяє говорити про перспективи створення технопарків і кластерів в класичному для світової економіки розумінні.

"Говорячи перспективами – це десятки тисяч нових робочих місць, сотні компаній і нових продуктів. Ми широко відкриваємо двері для партнерів і запрошуємо інвесторів до взаємовигідних спільних проектів в цивільній сфері, до сфер, де використовуються технології подвійного призначення", – сказав очільник Держконцерну.

За його словами, у 2015 році підприємства "Укроборонпрому" виготовили для Збройних Сил України та інших силових структур понад 2 тисячі одиниць техніки. А сума укладених в 2015 році експортних контрактів склала більше $1,3 млрд.

Дохід від реалізації продукції склав близько 20 млрд грн, з них за контрактами Міністерства оборони України – 7 млрд грн. Очікуваний чистий прибуток підприємств концерну в 2015 році складе близько 1,5 млрд грн проти 350 млн збитку в 2014 році.

Нагадаємо, "Укроборонпром" на 100% виконав державне оборонне замовлення 2015 року, значно випередивши графік.