Укроборонпром спільно з правоохоронцями продовжує викривати корупційні зловживання колишнього керівництва підприємств концерну

Державний концерн "Укроборонпром" надає всебічну підтримку правоохоронним органам, які розслідують зловживання та корупційні оборудки за участі колишніх працівників підприємств, що входять до складу Концерну. 

Так, 28 лютого на державному підприємстві "Житомирський бронетанковий завод" представниками СУ Головного управління Національної поліції у Житомирській області у супроводі представників УСБУ у Житомирській області провели слідчі дії  у  кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем).

За версією досудового слідства, навесні минулого року колишні посадовці держпідприємства провели закупівлі, вартість яких була невиправдано збільшена на 750 тисяч грн. Єдиними учасниками тендеру виявилися, за даними слідчих, фірми з ознаками фіктивності. Правоохоронці провели обшуки на держпідприємстві та за місцями реєстрації фіктивних фірм-учасниць тендерної оборудки. Вилучено оригінали тендерної документації, фінансово-бухгалтерські документи, печатки всіх суб’єктів господарської діяльності учасників оборудки, специфікації, що стосуються закупівлі і порядку використання деталей, комп’ютерну техніку, а також майже 400 тисяч гривень в національній та іноземній валютах. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Важливо відзначити, що усі фігуранти кримінального провадження щодо  можливих зловживань на підприємстві були звільнені одразу після призначення нового керівництва "Укроборонпрому" наприкінці минулого року.

Під час обшуку нове керівництво заводу всебічно сприяло проведенню слідчих дій та надавало слідчим всю запитувану інформацію та матеріали.

Подібні слідчі дії на підприємствах Концерну відбуваються регулярно. На даний момент у різних правоохоронних органах розслідується майже 600 кримінальних проваджень щодо зловживань колишніх працівників Укроборонпрому та підприємств, які входять до його складу.

Для більш ефективної співпраці з органами досудового розслідування минулого року Концерном було укладено меморандум про співпрацю з усіма правоохоронними органами, в рамках якого усі зацікавлені сторони безперешкодно отримують будь-яку затребувану інформацію щодо діяльності Концерну в рамках діючого законодавства.

За словами заступника генерального директора "Укроборонпрому" з питань взаємодії з органами державної влади, "Меморандум – не просто показовий жест. Це – сигнал усім нашим підприємствам, що ніхто круговою порукою займатися не буде. Прийшло нове керівництво з новими правилами. Треба розуміти, що в структурі концерну працюють десятки тисяч людей по всій країні, за один день усіх вичистити і налагодити дієвий контроль не вийде. Правоохоронні органи регулярно затримують якихось шахраїв, на наших об’єктах регулярно проходять обшуки і виїмки по минулим справам і за півроку, завдяки нашій публічної позиції, ні в одній справі ніякого навіть найменшого опору або перешкоджання з боку наших компаній не було".

Нагадаємо, Державний Концерн "Укроборонпром" змінив своє положення про допорогові закупівлі  та  з 1 грудня 2019 року перевів  свої закупівельні процеси від 25 тис грн  на майданчик Прозоро.