Укроборонпром сприяє розкриттю злочинів щодо незаконного заволодіння майном оборонних підприємств

Укроборонпром висловлює вдячність Службі безпеки України за викриття схеми щодо незаконного заволодіння майном підприємства, що входить до складу Концерну, та має намір зробити ще прозорішою оренду активів державних оборонних підприємств у 2021 році.

Служба безпеки України з’ясувала, що 1 травня 2019 року (до слова, у державний вихідний день) одне з харківських підприємств, що входить до складу Укроборонпрому, незаконно здало в оренду свої виробничі приміщення загальною площею понад 1 тис. кв. м. За інформацією правоохоронців, ще майже 700 метрів були орендовані без документального оформлення.

У листопаді 2019 року – після зміни керівництва Концерну – Укроборонпром ініціював посилення співпраці з правоохоронними органами України (СБУ, НАБУ, ДБР, НПУ, ДФСУ) з метою розслідування кримінальних та корупційних правопорушень за попередні роки його роботи.

Тільки за 2020 рік Укроборонпром надіслав правоохоронцям 37 відомостей про виявлені зловживання на загальну суму близько 202,5 млн грн, за результатами розгляду яких відкрито 16 кримінальних проваджень.

Крім того, у 2020 році оренда та продаж надлишкового майна державних оборонних підприємств відбувається лише через систему Prozorro.Продажі, що свідчить про безпрецедентну відкритість та прозорість управлінських рішень Концерну. Так, завдяки цьому дохід від оренди та продажу майна підприємств Укроборонпрому склала 52 млн грн.

Згідно з діючим законодавством, договір оренди має обов’язково погоджуватись з Концерном, який своєю чергою встановлює умови щодо ефективного використання державного майна. У випадку із харківським підприємством, цього зроблено не було.

Вже на початку наступного року Концерн має намір відкрити реєстр нерухомого надлишкового майна, яке можна взяти в оренду. Мова йде про близько 380 тис. кв. м для оренди, а це понад 250 об’єктів.