"Укроборонпром" та Prozorro.Продажі створять прозору та ефективну систему реалізації майна

ДК "Укроборонпром" та ДП "Prozorro.Продажі" уклали Меморандум щодо співпраці у побудові прозорої та ефективної системи реалізації майна. Документ, який 29 жовтня 2018 року підписали Генеральний директор Концерну Павло Букін та В.о. директора "Prozorro.Продажі" Олексій Соболев, встановлює чітку "дорожню карту". Вона визначає основні етапи створення сучасної системи реалізації та надання в оренду майна держпідприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків.

Зокрема визначено, що система реалізації майна буде проводитись у форматі електронних торгів, що здійснюватимуться за стандартами, критеріями та технологією системи електронних публічних закупівель Prozorro. Для цього буде створена та впроваджена публічна електронна система торгів з прозорими, недискримінаційними і єдиними для всіх правилами та спрощеним доступом.

"Ми розуміємо, що за прозорими процедурами реалізації – майбутнє, тому, переконаний, ми обрали правильний шлях. На узгодження положень Меморандуму пішло немало часу, але тепер, сподіваємося, – усе швидко запрацює", – зазначив Генеральний директор Концерну Павло Букін.

Водночас, як запевнив директор дивізіону спецекспортерів, постачання, інформації та аналітики ДК "Укроборонпром" Віталій Цвігун, перші лоти від "Укроборонпрому" готуються до публікації та з’являться у системі найближчим часом.

Натомість в.о. директора ДП "Prozorro.Продажі" Олексій Соболев відзначив, що залучення цього електронного майданчика завжди збільшує довіру до підприємств та стабілізує їхню роботу.

Нагадаємо, що ДК "Укроборонпром" провів відкритий конкурс з відбору електронного торговельного майданчика із закупівель, який замінить різні майданчики, які зараз використовуються на підприємствах.

Нова система має прозоро охопити всі продажі активів Концерну, а також комерційні, некомерційні та допорогові закупівлі, мати механізми автоматизованого контролю, планування закупівельної діяльності тощо.

Система базується на принципах і підходах Prozorro.Продажі, тобто на повній прозорості і підзвітності, а також рівному і легкому доступі для бізнесу і громадськості.