"Укроборонпром" у 2017 році – найголовніше

2017 рік став для ДК "Укроборонпром", як об‘єднання більш ніж 130 підприємств і 80 тисяч фахівців, роком початку рішучих змін, що мають дати потужний імпульс розвитку оборонної промисловості.

Мова йде про дієву інтеграцію у євроатлантичну спільноту, впровадження стандартів НАТО, поглиблення міжнародної співпраці, розробка та успішне випробування в умовах війни нових зразків озброєння.

Ці та багато інших ініціатив "Укроборонпрому" направлені на виконання головної задачі Концерну – забезпечення українського війська сучасним, надійним та ефективним озброєнням.

 

 

2017 рік став роком, коли відбувся перший політ Ан-132D – першого літака без російських деталей, створений в тісній міжнародній кооперації. Цього року піднялась в небо "Горлиця" – перший тактичний безпілотник.

Відбулась перша участь української оборонки в найбільшій світовій виставці в США – AUSA. Вперше українські військові отримали автоматичні гвинтівки по стандарту НАТО. M4-WAC47 вже передані для випробувань силовикам.

У 2017 році "Укроборонпром" подолав цифру в 1 млрд грн економії, якої було досягнуто за допомогою електронних торговельних майданчиків. Це 1 млрд грн зекономлених коштів, який був спрямований на розвиток підприємств.

Вперше розпочато дієве реформування української оборонки. У цьому році була завершена корпорартізація перших двох підприємств. При цьому одне з них херсонский "Судмаш", вперше за багато років, випустив готову продукцію.

Вперше запущений міжнародний аудит, ще ніколи український оборонний комплекс не проходив таку процедуру. Після завершення цього аудиту, "Укроборонпром" отримує чітку і повну "дорожню карту" -"зелене світло" на 100% інтеграцію в загальносвітове співтовариство, де діють єдині правила гри.

Цього року "Укроборонпром" направив свої зусилля на розробку нових зразків озброєння і техніки, які вже найближчим часом можуть посилити обороноздатність нашої країни.

Завдяки роботі заводів на озброєння української армії в цьому році надійшло більше 10 окремих найменувань озброєнь і військової техніки. А це є ознакою того, що їх виробництво буде налагоджено серійно.

Дійсно величезними темпами розвивається міжнародне співробітництво і кооперація. Тільки за цей рік "Укроборонпром" публічно показав всьому світу цілий ряд розробок створених спільно з країнами НАТО.

Це означає саме те, що не тільки Україна відкритий для Альянсу, а й сам Альянс відкритий для України.

Укроборонпром та НАТО

На повну запрацювала програма імпортозаміщення, в ній беруть участь вже 425 підприємства по всій Україні. Це свідчить не лише про те, що "Укроборонпром" успішно розірвав ті ланцюги, які єднали наш ОПК з російським, а й те, що нам вдалося підключити до справи підвищення обороноздатності країни безліч інших підприємств, від великих заводів, до малого бізнесу.

"Укроборонпром" в повній мірі перейшов на міжнародну кооперацію з провідними закордонними компаніями. Це вже не тільки Deutz і Allison, це Honywell і Rockwell Collins, цілий ряд компаній з Великобританії, Канади, Іспанії, Польщі, Туреччини і десятка інших країн.

Величезний внесок зроблений в найголовніше – кадри. Успішно завершилась ціла серія навчальних програм MBA для наших фахівців. Це неймовірний за своєю значимістю крок вперед для всього Концерну. Адже кожен завершив це навчання повернувся на своє підприємство з сучасними західними бізнес-підходами.

Наприкінці цього року "Укроборонпром" та "Київський полі технічний інститут ім. Ігоря Сікорського" відкрили нову магістерську програму "Управління у сфері оборонно-промислового комплексу". Україна зараз формує професійну армію та для її підтримки необхідна підготовка професійних кадрів у оборонній сфері на системному рівні. Програма навчання розрахована, в першу чергу, на те, щоб до неї приєднались волонтери та ветерани АТО, які зможуть поєднати свій досвід із новими знаннями.

"Укроборонпром" розвиває свої виробничі потужності. Чи не вперше за весь час незалежності України оборонний комплекс країни почав нарощувати м’язи. Йдеться про нові технологічні лінії, нові цехи і стапеля.

Більш того, в цьому році "Укроборонпром" вперше, разом з американською компанією Delphi Corporation, запущено нове підприємство – ДП "Електричні системи". Яке забезпечить роботою дві тисячі фахівців і наповнить бюджет України мільйонами податкових відрахувань.

Все це, а також багато іншого, відбулося вперше в історії не тільки "Укроборонпрому", але і всієї України.

Західні фахівці, представники НАТО та Євросоюзу, визнають, що той прогрес, який за три роки показала армія України – величезний. І в цьому частина праці "Укроборонпрому", заслуга 130 підприємств і 80 тисяч фахівців.