Укроборонпром у першому кварталі 2021 року зекономив на централізованих закупівлях близько 40 млн грн (інфографіка)

За підсумками першого кварталу цього року Державний концерн “Укроборонпром” заощадив 39,5 млн гривень, об’єднавши закупівлі одного й того ж самого товару або послуг підприємств Концерну в один тендер.

Так, на централізованій закупівлі аудиторських послуг Укроборонпром зекономив 11,7 млн грн, пальному – 9 млн грн, послугах з медстрахування – 8,8 млн грн, логістичних послугах – 8,8 млн грн, послугах з оцінки майна – 0,6 млн грн, природному газі – 0,6 млн грн.

Найкращого результату було досягнуто під час закупівлі послуг незалежного аудиту фінансової звітності за 2020 та 2021 роки та аудиту пакетів фінансової інформації для консолідації фінансової звітності 17 окремих підприємств Концерну. Початковий бюджет становив 26,2 млн грн*, а за результатами тендера отримано вартість у 14,49 млн грн*. Економія сягнула 45%, або 11,7 млн грн*.

За підсумками централізованого тендера щодо добровільного медичного страхування для працівників семи підприємств Концерну економія становила близько 50%. Замість 17,65 млн грн*, передбачених бюджетом, послуги вдалося придбати за 8,89 млн грн*.

"Централізовані тендери дають нам змогу зменшити навантаження на працівників, які повинні були проводити конкурсні процедури на кожному підприємстві окремо. Крім того, завдяки такому підходу ми отримуємо найкращі пропозиції від постачальників, – зазначає Роман Аврамов, в.о. директора із закупівель Укроборонпрому. – Так, 39,5 млн грн, які було зекономлено за перший квартал, – не дуже значні кошти з огляду на загальний бюджет закупівель Концерну. Проте якщо наводити аналогію, то цих грошей вистачить, наприклад, на 1300 кисневих концентраторів або 20 автомобілів швидкої допомоги".

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року підприємства Концерну добровільно перейшли на закупівлі через електронну систему Prozorro. Відтоді за результатами централізованих тендерів на рівні Концерну зекономлено 211 млн грн.

______________________________________________

* Суму зазначено без ПДВ.